Rezultate te kerkimit per termin: +Cili

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.322Z

Ja cili vrapon më shumë dhe cili më pak në Europë

Studimi – 13 për qind e shtetasve të BE-së nuk e marrin mundimin të vrapojnë as dhjetë minuta në ditë. Por, sigurisht se jo të gjitha vendet janë në të njëjtin nivel, pasi skandinavëve të zellshëm, “u kundërvihen” bullgarët dembelë që ndodhen në fund të list

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.196Z

Shuhet aktori Sotiraq Cili

Regjisori dhe aktori Sotiraq Cili është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare. Lajmi bëhet i ditur nga Teatri i Korçës ku Cili zhvilloi pjesën më të madhe të karrierës së tij. Sotiraq Cili lindi në Korçë më 15 mars 1942. Ai është i njohur dhe për interpretimet në kinematografi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.102Z

Cili është armiku?

"Ndërtimi i Kombinatit Metalurgjik është baras me çlirimin e dytë të Shqipërisë". Këto fjalë i takojnë një prej fjalimeve më hyjnizues të E.Hoxhës për "atdheun socialist" që shkon përpara "gjithnjë në rrethim". Vetëm një dekadë më herët ishte ish-kryeministri M.Shehu ai që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.050Z

Cili është Cana, e cili është Xhaka?

Pak ditë pasi Kombëtarja e Shqipërisë u sulmua fizikisht në Beograd nga nikoqirët serbë, një rrahje edhe më e rëndë në fushë është parë në Argjentinë. Ndeshja ndërmjet Deportivo Roca dhe Cipolleti ka p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.598Z

Cili krahasohet me Chopin?

Autori i Lajmit: Redaksia Cili krahasohet me virtuozin Chopin? Do të jetë ky një angazhim i madh i pianistëve të talentuar shqiptar, të cilët nga sot e deri më 27 prill do të përballen jo vetëm me njëri tjetrin, por edhe me pianistin e madh polak, i cili njihet si virtuozi absolut, Fr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.685Z

Kartat, Cili: Situata eshte skandaloze

Analisti, Henri Cili e ke cilesuar si skandaloze situaten ne te cilen ndodhet procesi i pajisjes se qytetareve me karta identiteti. Ai ka kritikuar edhe penalizimet e vendosura nga qeveria per personat qe nuk pajisen me karta duke theksuar se dokumentat e identifikimit duhet te jepen fal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.948Z

Cili: PS ka humbur karakterin politik

Analisti i njohur i shtypit shqiptar, Henri Cili ka deklaruar se Partia Socialiste ka humbur fillin e arsyetimit pas humbjes ne zgjedhjet e 28 qershorit. Duke folur ne emisionin “Top Story” ne Top Channel, Cili ka theksuar se bojkoti i Parlamentit qe po ben opozita eshte shum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama