Rezultate te kerkimit per termin: +Cini

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] cini / docs[0] 71 / hits[0] 133 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2016-11-29

Ju flet Tirana!

Nga Kliton Nesturi Ju flet Tirana! Këto fjalë, sado lehtë që mund të shqiptohen para mikrofonit, kanë një peshë të madhe. Përhapja e tyre në eter shkakton gjithnjë një emocion të madh, pavarësisht se ku ndodhesh kur i dëgjon. Është pesha e një shteti, është gjuha dhe fjala e nj

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

No Pic available
  • 2015-06-10

Emrat e 840 qytetarëve që u legalizohen banesat në Shkodër

ALUIZNI publikon emrat e mbi 800 zyrtarëve që kanë gato dosjen për legalizimin e banesave të tyre në rrethin e Shkodrës. NR EMER ATESI MBIEMER 1 PASHKE KOL NIKA 2 BUJAR JUP KASTRATI 3 AVNI ISA DULI 4 BASRI HAZIZ DANI 5 BESNIK ZEQIR ALIJAJ 6 HAMDI FADIL KIMÇJA 7 ARTAN AHMET ZEJNUNI 8 DAUT QAZ

Lucia Nadin, Shqiptarët e famshëmtë shek XVI në Venecia
  • 2014-07-27

Lucia Nadin, Shqiptarët e famshëmtë shek XVI në Venecia

Bernardino Vitali filli udhërrëfyes i një hulumtimi mbi gjurmët e kulturës dhe artit shqiptar të mesjetës... Libri i fundit i studiueses italiane Luçia Nadin “Shqipëria e rigjetur”  botuar nga “Onufri”, i kthen Shqipërisë protagonistë të kulturës dhe artit të

No Pic available
  • 2014-07-18

Maserati, vetura që do të ketë 75 mijë shitje në vit

Për të ruajtur ekskluzivitetin e markës, Maserati nuk do të shesë më shumë se 75 mijë vetura në nivel global gjatë një viti. Lajmi është konfirmuar nga të enjten nga kreu i Tregjeve të Përgjithshme Umberto Maria Cini.&nb

Mehmet Pushtuesi, rrugëtimi plot mistere i një pikture
  • 2014-07-07

Mehmet Pushtuesi, rrugëtimi plot mistere i një pikture

Artan Shabani/ Drejtori i Galerisë së Arteve në një rrëfim për Venecian dhe Xhentile Belinin, piktorin e famshëm venecian që realizoi pikturën e Mehmet Pushtuesit, historia e të cilit tregohet në romanin Portreti i Belinit që Shtëpia Botuese Saras sapo ka hedhur në treg  Alda Bardhyli