Rezultate te kerkimit per termin: +Citizen

Total: 111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.475Z

Piktori Fatmir Velaj merr çmimin European Citizen

Artistit shqiptar Fatmir Velaj iu dorëzua, nga Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Miguel Angel Martinez, çmimi ‘European Citizen'.Piktori Velaj, i cili prej mëse dhjetë vitesh promovon artin shqiptar në Evropë, u bë kështu shqiptari i parë që zyrtarisht do të quhet ‘Qy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.458Z

Piktori Fatmir Velaj merr çmimin “European Citizen”

TIRANË- Artistit shqiptar Fatmir Velaj iu dorëzua pasditen e djeshme, nga Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Miguel Angel Martinez, çmimi “European Citizen”. Piktori Velaj, i cili prej mëse dhjetë vitesh promovon artin shqiptar në Evr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.165Z

Kryeministri Berisha jep një intervistë për gazetën kanadeze Ottawa Citizen Newspaper

Gjate qëndrimit në Kanada, Kryeministri Berisha dha sot në rezidencën qeveritare, një intervistë për gazetën e njohur kanadeze Ottawa Citizen Newspaper. Kryeministri Berisha e njohu lexuesin kanadez me takimet e zhvilluara me Kryeministrin e Kanadasë Harper, Kryetarin e Parlamentit Peter M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.267Z

Former director of treasury surrendered, Dorian Çollaku allowed Bitraj to steal 713 million lek

The former Director  of Treasury, Dorian Çollaku, charged with dereliction of duty in connection with the scandal of the theft of 713 million lek to the Bank of Albania, surrendered today to the police. His surrender came after yesterday evening the General Prosecutor issued a restraining order fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.637Z

Dënohen përjetë

Dhjetë futbollistë nga liga K-League në Korenë e Jugut, janë dënuar përjetë pas përfshirjes së tyre në kurdisje të ndeshjeve. Tetë prej tyre janë anëtar të ekipit Daejeon Citizen. Dënimi është më i rëndi në historinë 28-vjeçare të K-League. Drejtuesit e ligës shpresojnë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.827Z

Fate Velaj: Planet e mia pranë Edi Ramës

Këshilltari i Kryeministrit për Diplomacinë Kulturore dhe Rilindjen Europiane Shqiptare rrëfen jetën e tij. Ikja në Austri dhe lundrimi si një artist shumëdimensional, nga piktor, fotograf, eseist, kurator, sikurse projektues dhe politikan kulturor Nga Flora NIKOLLA Nëse do i hidhni një sy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama