Rezultate te kerkimit per termin: +Civitas +Dei

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] civitas / docs[0] 63 / hits[0] 131 / keyword[1] dei / docs[1] 476 / hits[1] 706 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2011-04-22

Ne kemi aq shumë nevojë për shtetin

NDRIÇIM KULLA Siç kanë mundur të arrijnë e të kuptojnë ndoshta shumë prej nesh, të gjithë jemi deri në njëfarë shkalle bashkëpërgjegjës për qeverisjet jo të  mira, megjithëse ne nuk bashkëqeverisim. Dhe, sigurisht, bashkëpërgjegjësia jonë përfshin   lirinë që kemi e shp