Rezultate te kerkimit per termin: +Claudio +Viezzoli

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.423Z

Kryeministri Berisha pret Drejtorin për vendet e Ballkanit Perëndimor të BERZH Claudio Viezzoli

Kryeministri Berisha priti sot në takim Drejtorin për vendet e Ballkanit Perëndimor të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Zotin Claudio Viezzoli. Kryeministri Berisha falenderoi Zotin Viezzoli për mbështetjen e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në financimin e p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.478Z

Hekurudha Tiranë-Durrës-Rinas do financohet nga BERZH

Drejtori i BERZH-it i konfirmon Kryeministrit studimin e projektit Tirana, Durrsi dhe aeroporti i Rinasit do t lidhen mes tyre edhe me rrug hekurudhore. Studimin e fizibilitetit pr ndrtimin e ksaj rruge e ka marr prsipr Banka Evropiane pr Rindrtim e Zhvillim. Ky fakt i shti ditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.422Z

Berisha pret drejtorin e BERZH për Ballkanin

Kryeministri Berisha ka takuar sot Drejtorin për vendet e Ballkanit Perëndimor të Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Zotin Claudio Viezzoli. Kryeministri Berisha falenderoi Zotin Viezzoli për mbështetjen e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në financimin e projekteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.850Z

Berzh-i n Tiran pr zgjerimin e bashkpunimit ekonomik

Nj delegacion i Banks Europiane pr Rindrtim dhe Zhvillim (BERZH), i kryesuar nga zv/Presidenti i saj, Varel Freeman, do t nis t premten n Tiran, takimet zyrtare me qllim zgjerimin e bashkpunimit ekonomik me Shqiprin. Pjes e ktij delegacioni jan dhe Peter Reiniger, Drejtor i Grupit t Biznesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.999Z

Topi ne Britani viziton BERZH-in

Presidenti Bamir Topi ne vijim te vizites ne Londer i eshte rezervuar nje pritje nga presidenti Bankes Europiane per Rindertim dhe Zhvillim Thomas Mirow. BERZH qe prej nisjes se aktivitetit ne Shqiperi eshte perfshire ne 49 projekte me vlere 550 milion euro.Fillimisht kreu i shtetit shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.410Z

Shqipëria merr 53 milion euro kredi nga BERZH

Berisha me përfaqësuesit e BERZH-it Kryeministri i vendit Sali Berisha ka zhvilluar sot një takim me dy përfaqësues të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Jean Marc  Peterschmitt, Drejtor  Menaxhimi për Evropën Qendrore dhe Juglindore, si dhe Claudio Viezzoli, Drejtor për Ball

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.351Z

Berisha vlereson BERZH-in per mbeshtetjen e dhene ne infrastrukture dhe energji

Gjate nje takimi me dy perfaqesuesit e larte te Bankes Evropiane per Rindertim dhe Zhvillim Jean Marc Peterschmitt dhe Claudio Viezzoli kryeministri i vendit Sali Berisha vleresoi sot Banken Evropiane per Rindertim dhe Zhvillim per mbeshtetjen financiare te projekteve ne infrastrukture dhe energji.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama