Rezultate te kerkimit per termin: +Cmimi +Cesk +Zadeja

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] cmimi / docs[0] 4313 / hits[0] 7028 / keyword[1] cesk / docs[1] 174 / hits[1] 227 / keyword[2] zadeja / docs[2] 370 / hits[2] 551 /
No Pic available
  • 2012-11-11

"Kenga Magjike", Alban Skenderaj rremben trofeun

Alban Skenderaj eshte shpallur fituesit festivalit "Kengs Magjike 2012". Kenga e tij "Refuzoj" ka marre vleresimin maksimal nga koleget e tij duke e renditur ne vend te pare. Por vec vleresimit te kolegeve me vota, Skenderaj ka marre dhe Cmimin e Publikut. Ne vend te dyte u rendit kenga e Aleksander

No Pic available
  • 2011-11-16

Eranda Bregasi: Pianoja, ditari ku rrefehem cdo dite Izaura Ndoj

Magjia e pianos se Eranda Bregasit ka emocionuar publikun ne hollin koncertor te Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Ne nje interviste per "Koha Jone", pianistja e re, Eranda Bregasi, tregon dashurine e saj per pianon, cmimet e rrembyera qe ne moshen 6-vjecare ne konkursin e instrumentisteve ne

Kenga Magjike 2010 fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli
  • 2010-11-21

Kenga Magjike 2010 fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli

Dueti Pasha-Ejlli u shpall fitues pas votimit te vete kengetareve pjesemarres. Vendi i dyte i takoi kantautorit Pirro Cako i cili la pas Rozana Radin dhe Ramadan Krasniqin me kengen Valsi i tradhtise.Ja lista e plote e cmimeve te edicionit te 12-te te festivalit Kenga MagjikeCmimi televiziv Ronela H

Per nje piano me kater duar
  • 2010-10-13

Per nje piano me kater duar

Javen qe shkoi me 8 tetor pa zhurme u kujtua nje ngjarje historike ne Tirane ne nje koncert qe aplikohet per here te pare duo pianistike Per nje piano me kater duar quhet. Thuhet historike sepse me 8 tetor 1932 per here te pare ne Tirane u dha nje koncert nga nje grup profesionis

No Pic available
  • 2009-11-23

Kengetaret bien dakord: Artistet votuan me inate

Top artistet qe moren me shume pike ne festivalin "Kenga Magjike 2009", ishin ftuar dje ne spektaklin "E Diela shqiptare". Pjesa e trete e spektaklit nisi me 10-shen e kengetareve me te mire, te cilet ndersa qendronin ne panel po shqyrtonin piket e marra nga koleget e tyre, si dhe zerot qe kishin "f

Rosela dhe Eliza fitojnë Kënga Magjike 2009
  • 2009-11-22

Rosela dhe Eliza fitojnë Kënga Magjike 2009

Rosela Gjylbegu dhe Eliza Hoxha me kengen Rruga e zemres janë shpallur fituese te festivalit Kënga Magjike 2009. Sipas votave të vet këngëtarëve, në vendin e dytë u rendit Elvana Gjata ndërsa vendi i tretë i takoi Soni Malajt. Çmimet e nates finale: Kantautori me i mire: Gerti Gjoni Bes

Surprizat e finales se
  • 2008-11-23

Surprizat e finales se "Kenga Magjike"

Dhjete vjet "Kenga Magjike", dhjete vjet televizioni "Klan". Gjithcka ka nisur plot sharm ne maratonen e neteve te "Kenges magjike", ashtu sikurse ne edicionin e dhjete viteve me pare, ku gjithcka ne forme e permbajtje u ideua per te qene e tille. Deri pak minuta pas mesnate u zhvillua rezymeja e cm