Rezultate te kerkimit per termin: +Cmimi +Diskografik

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] cmimi / docs[0] 4313 / hits[0] 7028 / keyword[1] diskografik / docs[1] 56 / hits[1] 57 /
No Pic available
  • 2016-12-11

Rozana Radi fiton Këngën Magjike

Rozana Radi është fituesja e çmimit të parë të edicionit të 18-të të Këngës Magjike. “Kam ditë që e ëndërroj këtë çmim. Faleminderit mamit e babit lart” ishin fjalët e para mes emocioneve të këngëtares Rozana Radi e cila të hënën  nis një sfidë të re atë t

Aurela Gace dhe Young Zerka shpallen fitues te festivalit Kenga Magjike 2014
  • 2014-12-14

Aurela Gace dhe Young Zerka shpallen fitues te festivalit Kenga Magjike 2014

Transmetuar me 13122014 - 2310 Ne perditesimbr br Fituesit e Kenga Magjike 2014br br Aurela Gace dhe Young Zerka shpallen fitues te festivalit Kenga Magjike 2014br br Kengetaret e Kenga Magjike 2014 kane votuar per njeri-tjetrin Ata kishin mundesine e

Aurela Gaçe & Young Zeka, fitues të Këngës Magjike (Video)
  • 2014-12-14

Aurela Gaçe & Young Zeka, fitues të Këngës Magjike (Video)

(I plotësuar) - Aurela Gaçe & Young Zeka janë fitues të Këngës Magjike për këtë vit. Ata kanë lënë pas në vendin e dytë këngëntarin nga Mitrovica, Vedat Ademin. Çmimi i tretë i ka takuar Rosela Gjylbeg

No Pic available
  • 2012-11-11

"Kenga Magjike", Alban Skenderaj rremben trofeun

Alban Skenderaj eshte shpallur fituesit festivalit "Kengs Magjike 2012". Kenga e tij "Refuzoj" ka marre vleresimin maksimal nga koleget e tij duke e renditur ne vend te pare. Por vec vleresimit te kolegeve me vota, Skenderaj ka marre dhe Cmimin e Publikut. Ne vend te dyte u rendit kenga e Aleksander

No Pic available
  • 2010-11-21

Bota e muzikes dhe fitimet e saj marramendese

Tregu diskografik ka ndryshuar. 60-vjecaret mbushin stadiumet CD blihen ne supermarket dhe cmimet e biletave jane trefishuar. Mireserdhet ne boten e muzikes qe duhej te ishte ne krize te thelle ekonomike por qe ka treguar se gezon shendet te plote. Artistet aktualisht fitojne shume here me teper

Kenga Magjike 2010 fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli
  • 2010-11-21

Kenga Magjike 2010 fitojne Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli

Dueti Pasha-Ejlli u shpall fitues pas votimit te vete kengetareve pjesemarres. Vendi i dyte i takoi kantautorit Pirro Cako i cili la pas Rozana Radin dhe Ramadan Krasniqin me kengen Valsi i tradhtise.Ja lista e plote e cmimeve te edicionit te 12-te te festivalit Kenga MagjikeCmimi televiziv Ronela H

No Pic available
  • 2009-11-23

Kengetaret bien dakord: Artistet votuan me inate

Top artistet qe moren me shume pike ne festivalin "Kenga Magjike 2009", ishin ftuar dje ne spektaklin "E Diela shqiptare". Pjesa e trete e spektaklit nisi me 10-shen e kengetareve me te mire, te cilet ndersa qendronin ne panel po shqyrtonin piket e marra nga koleget e tyre, si dhe zerot qe kishin "f