Rezultate te kerkimit per termin: +Cmimi

Meta: total 1000 / total_found 4313 / time 0.002 / keyword[0] cmimi / docs[0] 4313 / hits[0] 7028 /
Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike
  • 2019-02-27

Top Story zbulon sesi Fondi i Kujdesit Shëndetësor, favorizon një depo farmaceutike

Top Story u ndal te hilet që bëhen me listën e barnave të rimbursuar. Po ndalemi në grupin e anti-koagulantëve, barna që përdoren për mpiksjen e gjakut. Nëse në listën e rimbursimit janë dy medikamente, me kushtëzimet që bën fondi favorizon njërin prej tyre. Me barin A në listën

Zbardhet trafiku i drogës nga Afganistani në Zvicër. Shqiptarët dominues
  • 2019-01-19

Zbardhet trafiku i drogës nga Afganistani në Zvicër. Shqiptarët dominues

Edhe në Zvicër shqiptarët janë bërë faktor dominues në trafikun ndërkombëtar të kokainës dhe heroinës. Ata janë të mirëorganizuar dhe i kanë shkaktuar jo pak probleme policisë zvicerane. Andrea Lurati, Shefi i Policisë së Antidrogës së rajonit Ticino shprehet se situata është

Dy vjet pa Bujar Lakon, poezia e mikut për aktorin
  • 2018-12-26

Dy vjet pa Bujar Lakon, poezia e mikut për aktorin

Dy vjet pa ty. Nder i madh të përulem para teje miku im. Kështu shkruan aktori Laert Vasili, poshtë fotos ku të dy janë duke interpretuar në veprën Kush e solli Doruntinën. Lako u shua dy vjet më parë duke lënë pas një boshllëk në teatrin dhe kinemanë shqiptare. Lako e nisi karrier

Hollivudi, 10 grindjet më të ashpra midis yjeve gjatë vitit 2018
  • 2018-12-25

Hollivudi, 10 grindjet më të ashpra midis yjeve gjatë vitit 2018

Mosmarrëveshja e Sarah Jessica Parker dhe Kim Cattrall dhe jo vetëm. Këtë vit nuk kanë munguar përplasjet publike mes personazheve të famshme, të treguara menjëherë në faqet e para të tabloidëve. Sarah Jessica Parker dhe Kim Cattrall Në botën e spektaklit nuk mbizotëron gjithmonë ha

Ema Andrea merr një tjetër trofe në Festivalin e Shkupit
  • 2018-11-05

Ema Andrea merr një tjetër trofe në Festivalin e Shkupit

Ema Andrea nderohet me një tjetër trofe. Pos çmimit si aktorja më e mirë e FIAT Festivalit Internacional Alternativ të Teatrove në Sarajevë një muaj më parë, aktorja shqiptare është vlerësuar me çmim special në Skupifestival 2018. Juria vendosi që të ndajë edhe një çmim special

No Pic available
  • 2017-11-02

Erjon Braçe: Po abuzohet me bujqit, Peleshi tregon politikat e qeverisë

Seanca e sotme plenare ka nisur me interpelancën që deputeti Erjon Braçe ka kërkuar me ministrin e Bujqësisë Niko Peleshi.  Në fjalën e tij Braçe shprehu shqetësimin se në Shqipëri nuk e bën malli çmimin, por çmimi mallin.  AI theksoi se tregtari abuzon në kurriz të bujqë

Braçe, interpelancë me Peleshin për bujqësinë: Fermerët nuk fitojnë
  • 2017-11-02

Braçe, interpelancë me Peleshin për bujqësinë: Fermerët nuk fitojnë

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur punimet sot në orën 10:00 sipas pikës 1 të rendit të ditës, interpelancës së kërkuar nga deputeti socialist Erion Braçe për ministrin e Bujqësisë, Niko Peleshi. Kreu i Komisionit te Ekonomise ka ngritur shqetësimin e çmimeve nga foltorja e Kuvendit, d