Rezultate te kerkimit per termin: +Colliers +International

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] colliers / docs[0] 27 / hits[0] 49 / keyword[1] international / docs[1] 7747 / hits[1] 11827 /
Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

Gara fatale për 300 milionë euro
  • 2017-09-24

Gara fatale për 300 milionë euro

Sipërfaqja e qendrave tregtare në Tiranë i ka kaluar 200 mijë metra katrorë, duke konkurruar denjësisht me vendet e zhvilluara, por kjo nuk po e pengon planifikimin e qendrave të reja, që pritet të ndërtohen në pothuajse të gjitha kullat e reja. Me një treg shitjesh prej vetëm 300 mili

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana
  • 2017-05-30

Kulla e radhës në qendër të kryeqytetit, pagëzohet Eyes of Tirana

Vitin që vjen do të nisë ndërtimi i kullave shumëkatëshe që do të dominojnë qendrën e Tiranës. Përveç hotelit 35 katesh që do të jetë një zgjerim i hotel Tiranës (sot 15 katëshit) dhe kullës Al Habtoor Investment LLC  (kulla Ikonike) në bulevardin e ri, kullës me 40 kate  (Do

Qeratë e zyrave në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon
  • 2017-03-13

Qeratë e zyrave në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon

Nëse merr një zyrë me qera në kryeqytet ka të ngjarë që ta paguash më shtrenjtë atë edhe se në kryeqytetin grek, në Athinë. Të dhënat më të fundit të Colliers International bëjnë të ditur se qeratë mujore në zonat qendrore të biznesit janë ndër më të shtrenjtat në Ba

Si kanë ndryshuar çmimet e qerave të dyqaneve në Tiranë
  • 2017-02-28

Si kanë ndryshuar çmimet e qerave të dyqaneve në Tiranë

Të marrësh një dyqan me qira në një rrugë të kryeqytetit sot kushton shumë më mirë se 10 vjet më parë. Ndryshe është për qendrat tregtare, ku pagesat mujore janë rritur vitet e fundit. Sipas të dhënave nga Colliers International, në vitin 2006, qiratë në rrugët kryesore të

Ja sektorët që po vuajnë nga mbi-investimet; Shqipëria në punë part time
  • 2016-10-02

Ja sektorët që po vuajnë nga mbi-investimet; Shqipëria në punë part time

Nga Blerina Hoxha, Monitor Teksa ekonomia shqiptare është duke u rritur nën potencial, shumë sektorë po vuajnë nga mbiinvestimet e larta. Disa linja të tregut kanë investuar aq shumë në zgjerimin e kapaciteteve të prodhimit dhe depozitimit, saqë edhe një rikthim hipotetik i vrullshë

Qendrat tregtare, me sipërfaqe sa në Perëndim, blerësit
  • 2016-08-27

Qendrat tregtare, me sipërfaqe sa në Perëndim, blerësit

Çfarë fshihet pas taksimit të blerjeve online. Tirana, me një numër banorësh që në fillim të 2016-s arriti mbi 800 mijë sipas INSTAT, numëron 16 qendra tregtare. Në vjeshtën e këtij viti, pritet të vijë në treg një qendër e re, që do ti shtojë stokut të përgjithshëm një s