Rezultate te kerkimit per termin: +Comey

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.520Z

Trump: Dëshmia e Comey-it, hakmarrje e vërtetë

Presidenti Donald Trump theu heshtjen në Twitter, pas dëshmisë së djeshme të drejtorit të shkarkuar të FBI-së James Comey, duke deklaruar se ajo ishte një hakmarrje e vërtetë. Trump, i cili nuk kishte postuar në Twitter, që kur Comey e akuzoi administratën për përhapjen e gënjeshtr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.021Z

Comey konfirmohet drejtor i FBI-se

Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka konfirmuar ish prokurorin e përgjithshëm amerikan, James Comey, si drejtorin e ardhshëm të Byrosë Federale të Hetimeve, FBI. Në një votim që u mbajt vonë të hënën, Comey m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.748Z

Trump shkarkon kreun e FBI-se, James Comey

Presidenti Donald Trump shkarkon drejtorin e FBI-së James Comey, thotë Shtëpia e Bardhë. “Sot presidenti Donald Trump informoi shefin e FBI-së James Comey se ai është larguar nga detyra thuhet në njoftimin e Shtëpisë së Bardhë Z. Comey drejtoi një hetim mbi lidhjet e dyshuara midi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.573Z

A ka regjistrime të bisedave Trump-Comey?

Ligjvënës republikanë po i kërkojnë Shtëpisë së Bardhë të publikojë regjistrimet e bisedave kryesore që kanë patur Presidenti Donald Trump me drejtorin e shkarkuar të FBI-së James Comey, nëse ato eksiztojnë. Në qoftë se ekzistojnë, kasetat me bisedat e regjistruara mund të sqaro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.521Z

James Comey ne krye te FBI-se

Presidenti Obama zgjodhi një ish-zyrtar, të administratës republikane të ish-presidentit Bush, për të shërbyer në postin e drejtorit të FBI-së, Byrosë Federale të Hetimeve. James Comey do të zëvendësojë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.854Z

Russiagate, Trump paralajmëron ish-drejtorin e FBI-së Comey

Presidenti Donald Trump paralajmëroi drejtorin e shkarkuar të FBI-së, James Comey. Trump theksoi se James Comey bën mirë të lutet që të mos ketë regjistrime të bisedës mes tyre. Presidenti e bëri komentin përmes një postimi në Twitter, një ditë pasi kishte deklaruar se ish-drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.514Z

Comey: Administrata Trump gënjeu dhe më diskreditoi mua e FBI-në

Drejtori i shkarkuar i FBI-së, James Comey tha sot në dëshminë e tij se administrata e Presidentit Donald Trump përhapi “gënjeshtra për të” dhe “e diskreditoi” atë dhe FBI-në. Ish-drejtori i FBI-së e hapi seancën e shumëpritur në Senat, duke thënë se motivacio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama