Rezultate te kerkimit per termin: +Cook

Meta: total 341 / total_found 341 / time 0.000 / keyword[0] cook / docs[0] 341 / hits[0] 573 /
No Pic available
  • 2019-03-03

ÇKËRKOJNË ANIJET E NATO-s NË DETIN E ZI?

Aleanca veri-atlantike përforcon prezencën e saj në Detin e Zi. NATO dërgon me këtë sinjale si tek Rusia ashtu edhe tek Ukraina. Por mundësia e veprimit është e kufizuar, për shkak të një marrëveshje para 80 vjetësh. Odesa përshëndet “Donald Cook”. Luftanija amerikane, q

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë
  • 2019-03-01

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë

Të fshehur në mesin e kullotave dhe serrave, gjeneratat e kriminelëve prodhojnë sasi të mëdha të barnave sintetike. Dhe i kthejnë ato nga riviera e Adriatikut në Australi. Një luftë e pabarabartë për policinë. Parlamenti po debaton rregullimin e këtyre substancave Kullotat, serrat, ka

Salah show, Liverpool merr kryesimin e Premier League
  • 2018-12-08

Salah show, Liverpool merr kryesimin e Premier League

Liverpool ka marrë kryesimin e renditjes së Premier League pasi shkatërroi Bournemouth me rezultatin 4-0. Skuadra e Jurgen Klopp ka bërë detyrën ndaj një skuadre që formë të shkëlqyer, duke treguar edhe njëherë se është favorite për titullin kampion. Një paraqitje e shkëlqyer e të

No Pic available
  • 2018-12-01

Tërmet i fuqishëm në Alaskë, lëshohet alarmi për cunami (Video)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.7 ballë goditi Alaskën jugore, duke lëshuar alarmin për cunami. Tërmeti me magnitude 6.7 goditi në jug të Point MacKenzie-t në Alaskë, rreth orës 6 e 29 minuta, në një thellësi prej 20 kilometrash. Shërbimi Kombëtar i Motit tha fillimisht se n

Dhjetë ishuj për të ëndërruar nëse ju mungon dielli (FOTO)
  • 2018-11-12

Dhjetë ishuj për të ëndërruar nëse ju mungon dielli (FOTO)

Kartolina nga vende të mbushura me dritë dhe ngjyrë, për të luftuar melankolinë dhe ndoshta për të organizuar pushimet e ardhshme. Për ata që vuajnë nga sindroma e vjeshtës dhe tashmë ajo nuk rezervon asgjë më shumë sesa shiu, era dhe qielli gri, këtu janë dhjetë ishuj magjik, plo

Si është një ditë normale pune e njeriut më të pasur në botë!
  • 2018-10-09

Si është një ditë normale pune e njeriut më të pasur në botë!

Njihuni me Jeff Bezos, i cili tregon rutinën e tij të përditshme: Ora e alarmit në agim dhe asnjë vendim pas orës 17:00 Revista prestigjoze Forbes e rendit atë si ndër Drejtorët Ekzekutivë më të fuqishëm në botë për këtë vit. Renditja i referohet drejtuesve të kompanive të mëdha

Apple prezanton iPhone-t e rinj, detajet e tre modeleve të reja
  • 2018-09-12

Apple prezanton iPhone-t e rinj, detajet e tre modeleve të reja

Pritja mbaroi. Për disa orë Apple, me një event të veçantë që do të transmetohet drejtpërdrejt në faqen e internetit të kompanisë, do të paraqesë produktet e saj të reja dhe, si gjithmonë, thashethemet ndjekin njëra-tjetrën. Sigurisht ky do të jetë themeli në të cilin Apple do