Rezultate te kerkimit per termin: +Coptimi

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] coptimi / docs[0] 32 / hits[0] 36 /
No Pic available
  • 2018-08-04

Ndarja e Kosovës, përplasje Berisha-Thaçi. Akuza për tradhti e tregti me Serbinë

Teksa mediat kosovare po provojnë se ristrukturimi i kufijve me Serbinë nuk është më thjesht një tezë e pavend, në debatin e ashpër për këtë çështje është përfshirë sot edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka pritur në zyrën e tij një delegacion të Luginës së preshevës

No Pic available
  • 2017-02-18

Europa është një fuçi baruti, Ballkani një fitil

Eksperti për Ballkanin Norbert Mappes-Diediek në intervistë për DW thekson, se tërheqja e BE-së nga Ballkani mund të ketë pasoja të rënda si për Ballkanin, por edhe për të gjithë Europën. Deutsche Welle: Në javët e muajt e fundit në Ballkanin Perëndimor (Maqëedoni, Shqipëri, Kos

Ngjela: Donald Lu po bën atë që dështoi të bënte qeveria e majtë
  • 2015-12-27

Ngjela: Donald Lu po bën atë që dështoi të bënte qeveria e majtë

Spartak Ngjela në një koment të publikuar në Facebook shkruan se, ambasadori amerikan Donal Lu po i rikthen shqiptarëve shpresën, gjë të cilën dështoi ta bëjë qeveria e ardhur në pushtet në vitin 2013. Ngjela shprehet se, Lu është amerikani i tretë pas ish-presidentëve Woodroë W

Donald Lu, një tjetër amerikan që shpëton shqiptarët
  • 2015-12-26

Donald Lu, një tjetër amerikan që shpëton shqiptarët

Nga Spartak Ngjela Dy kanë qenë amerikanët e mëdhenj që iu kanë dhënë shqiptarëve mundësinë e mbijetesës së tyre historike: dy presidentë të mëdhenj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës: Woodrow Willson, dhe Bill Clinton. Por që ne ende nuk iu kemi dhënë vendin e nderit në

Një tjetër amerikan po spikat si shpëtimtar i shqiptarëve!
  • 2015-12-26

Një tjetër amerikan po spikat si shpëtimtar i shqiptarëve!

Kryetari i PLD Spartak Ngjela, duke folur gjatë një konference shtypi, ku ka deklaruar se vendimi i Gjykatës se Tiranës për ngjarjet e 21 Janarit, është një tmerr dhe se ambasadori amerikan ka bërë. Dy kanë qenë amerikanët e mëdhe

Prane Fan Nolit te madh  në 50 vjetorin e vdekjes
  • 2015-12-20

Prane Fan Nolit te madh  në 50 vjetorin e vdekjes

  Agim Shehu Poet, Shkrimtar     Po hyjmë në festën e Krishtlindjes. Edhe pse sot Kisha Ortodokse se kujton më Arkitektin dhe Atin e Madh të saj, Ai ndodhet natyrshëm në vatrën e Tij. Na vjen si një reze drite prej Perëndie edhe nëpër retë e zeza që emisarët e zinj

No Pic available
  • 2015-12-15

Dy shtete?-Po. Dy kombe?-Jo

Tashmë janë dy shtete shqiptare, ndoshta do të mbeten po dy, pa u bërë përsëri një vend i vetëm si dikur - Republika e Shqipërisë (shteti i vjetër ose shteti i parë - 1912) dhe Republika e Kosovës (shteti i ri ose shteti i dytë - 2008). Territori i një vendi, me lehtësi apo me v