Rezultate te kerkimit per termin: +Copa +America

Meta: total 185 / total_found 185 / time 0.000 / keyword[0] copa / docs[0] 3052 / hits[0] 3871 / keyword[1] america / docs[1] 995 / hits[1] 1250 /
FIFA: Ja 10 golat kandidatë për çmimin Puskas
  • 2016-11-22

FIFA: Ja 10 golat kandidatë për çmimin Puskas

Fifa përcakton 10 golat më të bukur që do të konkurojnë për Cmimin Pushkash. Qeveria e futbollit Botëror ka bërë publikë 10 finalizimet më të bukura gjatë 12 muajve të fundit, ku njeri prej tyre do të përzgjidhet si goli i vitit në mbrëmjen gala që do të mbahet në datën 9 Jana

No Pic available
  • 2016-11-02

Portret/ Roberto Baggio, maestro i harruar i futbollit

Është pasditja e 17 korrikut në Pasadena, Kaliforni. Roberto Baggio po qëndron pa lëvizur në zonën e penalltisë, përreth tij fanella të verdha braziliane që festojnë si të çmendur. Penalltia e sulmuesit përfundoi në shkallët e stadiumit Rose Bowl. Për një moment, futbolli ndali s

Messi për rikthimin: Më mbështeti e gjithë Argjentina
  • 2016-09-02

Messi për rikthimin: Më mbështeti e gjithë Argjentina

Kapiten dhe autor i golit që i dha fitoren Argjentinës në ndeshjet eliminatore të Rusi 2018 ndaj Uruguait, Lionel Messi ishte në qendër të vëmendjes së mediave, që e bombarduan me pyetje për vendimin që mori pas humbjes me Kilin në finalen e Copa America Centenario. 29-vjecari është s

Foto+16/ Modelja argjentinase tatu në pjesët intime: Messi mos ik!
  • 2016-07-02

Foto+16/ Modelja argjentinase tatu në pjesët intime: Messi mos ik!

Lionel Messi deklaroi se do të largohet nga Argjentina, pas humbjes nga Kili në finalen e "Copa America". Këtë lajm nuk e kanë pritur aspak mirë fansat argjentinas, të cilët po bëjnë gjithçka për t'ia ndryshuar mendjen futbollistit më të mirë në botë. Njëra ndër to është edhe C

Argjentina humb kupën dhe Messin në një ditë
  • 2016-06-28

Argjentina humb kupën dhe Messin në një ditë

Kupa e Amerikës Braktisja e Argjentinës nga 29-vjeçari, tifozët: Maradona s’do të na linte kurrë në baltë Argjentina mbetet një mallkim për Lionel Messin. Lojtari më i mirë në qarkullim i dekadës së fundit dështoi ta udhëhiqte përfaqësuesen e tij drejt suksesit në finalen e

Messi braktis kombëtaren e Argjentinës pas humbjes së penalltisë
  • 2016-06-27

Messi braktis kombëtaren e Argjentinës pas humbjes së penalltisë

Futbollisti i njohur në botë, Lionel Messi, ka bërë të ditur se nuk do të luajë më për kombëtaren e Argjentinës. Njoftimi vjen pasi Argjentina ka humbur në penallti kundër Kilit në finalen e turneut Copa America. Messi, i cili ka shënuar 55 gola ndërkombëtarë, nuk ka qëlluar në p

No Pic available
  • 2016-06-27

Miss Bum Bum uron Messi-n për ditëlindje dhe i uron fat në finale e Copa America

 Modelja bombastike Suzy Cortez ka postuar në rrjetin e saj në Instagram një foto provokuese me fanellën e Leo Messi-t për ti uruar atij 29-vjetorin e lindjes si dhe për ti uruar fat në finalen e Kupës së Amerikës që luhet sot kundra Kilit. Urime ditëlindjen Messi, lojtari më i mirë