Rezultate te kerkimit per termin: +Copyright

Total: 361
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.270Z

Copyright, Hollywood peson disfate ne Australi

Hollywood-i ka humbur nje beteje shume te rendesishme ne luften kunder piraterise virtuale. ISP-ja austrialiane iiNet e hedhur ne gjyq nga studiot per shkeljen e te drejtave te autorit, nuk eshte shpallur fajtore per veprimet e klienteve. Vendmin e ka marre Gjykata e Sidney qe ka hedhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.583Z

Bastet, "plaga" evropiane, Shqipëria ka "copyright"-in

"Bastet janë plaga e futbollit evropian dhe Shqipëria e ka "të drejtën e autorit", por Evropa Lindore e ka marrë prej tyre". Ky është konkluzioni në të cilin ka arritur gazetari i të përditshmes popullore italiane "La Stampa", Ivo Romano, në një analizë që i bën njërit prej fenomene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.242Z

Dhe pyetjet mbeten Letër burrit tim

Gazeta ShqipNë njëvjetorin e ndarjes nga jeta të publicistit dhe përkthyesit të njohur, Ardian Klosi, e shoqja, fotografja Jutta Benzenbeg, sjell një rrëfim të ndjerë për mungesën dhe jetën përkrah tij… Jutta Benzenberg Para pak ditësh, pas gati një viti, gjeta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.316Z

Copyright © 2002 The International Herald Tribune | www.iht.com BE dhe Evropa Juglindore kanë nevojë për njëri-tjetrin Fatos Nano, Stjepan Mesic, Boris Trajkovski, and Zoran Zivkovic IH

Copyright © 2002 The International Herald Tribune | www.iht.com BE dhe Evropa Juglindore kanë nevojë për njëri-tjetrin Fatos Nano, Stjepan Mesic, Boris Trajkovski, and Zoran Zivkovic IHT E Enjte, 22 Maj 2003 Një apel ATHINË: Vitin e ardhshëm Bashkimi Europian do të zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.903Z

Video: Veliaj si Rama, ja çdo bëjë në Tiranë

E ka thënë në kapërcyell të këtyre viteve se ai po sjell qytetërim në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj po ndjek gjurmët e Edi Ramës, teksa ka premtuar se në pranverën e këtij viti, në Tiranë do jetë gati një vepër arti e arkitektit të njohur japonez Sou Fujimoto. E quajtur "Re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.609Z

Truke që do të përmirësojnë jetën tuaj

Dëshironi të ndryshoni stilin e jetës apo të ndiheni më mirë gjatë gjithë ditës? Nuk ka asgjë më të thjeshtë se sa kjo gjë! Ndiqni këshillat tona dhe gjithçka do të shkojë më mirë! Lexim të këndshëm Vraponi sikur të ishit fëmijë Praktikimi i vrapit jo vetëm që do tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.660Z

Anna Leibovitz rrezikon te humb copyright-in

Nese nuk do te arrije te demshperbleje deri neser 24 milione dollare ndaj nje shoqerie te Nju Jorkut, Anna Leibovitz, fotografja amerikane e bere e famshme per fotot e saj te njerezve te famshem, mund te humbase te drejten e autorit per fotot e saj, puna e nje jete te tere. 59 vjecarja q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama