Rezultate te kerkimit per termin: +Corey +Lewandowski

Meta: total 8 / total_found 8 / time 0.000 / keyword[0] corey / docs[0] 44 / hits[0] 62 / keyword[1] lewandowski / docs[1] 455 / hits[1] 724 /
Shpenzimet e kandidatëve për president, Clinton mund Trump 83-70
  • 2016-10-25

Shpenzimet e kandidatëve për president, Clinton mund Trump 83-70

Kandidatja demokrate ka shpenzuar 83 milionë dollarë kundrejt 70 milionë të miliarderit Publikimi i shpenzimeve elektorale nga dy kandidatët për president në SHBA, Hillary Clinton e Donald Trump, gjatë këtyre muajve, mund të ndikojë shumë në elektorat. Me afrimin e datës së zgjedhjeve

SHBA, jep dorëheqjen kreu i fushatës së Donald Trump
  • 2016-08-19

SHBA, jep dorëheqjen kreu i fushatës së Donald Trump

Paul Manafort, udhëheqësi i fushatës së kandidatit republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, ka dhënë dorëheqjen. Këtë mëngjes Paul Manafort ka ofruar dorëheqjen të cilën unë e pranova , tha Trump, transmeton KosovaPress. E vlerësoj shumë punën e tij të madhe  për të

No Pic available
  • 2016-06-21

Arrestohet 20-vjeçari britanik që donte të vriste Donald Trump

Një 20-vjeçar britanik  u arrestua në përpjekje për të qëlluar me armë kandidatin për President në SHBA Donald Trump. Mediat shkruajnë se i riu u përpoq që ti merrte armën një oficeri brenda një tubimi të Trump në Las Vegas. Ai i tha autoriteteve vendase se donte që të vriste ka

Trump pushon menaxherin e fushates
  • 2016-06-21

Trump pushon menaxherin e fushates

brbrMe nje vendim te papritur kandidati republikan per president te SHBA Donald Trump ka pushuar menaxherin e fushates se tij Nje zedhenese deklaroi se Corey Lewandowski nuk do te punoje me me skuadren e cila i eshte mirenjohese per punen e madhe dhe perkushtimin Shkaku per kete vendim nuk dihet end

No Pic available
  • 2016-06-20

Menaxheri i fushatës së Trumpit nuk do të punojë më për miliarderin

Menaxheri i fushatës së kandidatit republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nuk do të punojë më për milarderin. Një zëdhënëse e fushatës ka thënë se Corey Lewandowski nuk do të punojë më në kuadër të fushatës dhe se ekipi i është falënderues për pun

Kandidati presidencial Trump nën kritika nga republikanë e demokratë
  • 2016-04-02

Kandidati presidencial Trump nën kritika nga republikanë e demokratë

Kandidati republikan për president Donald Trump po e gjen veten nën presion për disa komente në lidhje me abortin dhe për faktin se mori në mbrojtje ndihmësin e tij kryesor të fushatës, i akuzuar për përdorim force ndaj një personi. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës Jim

No Pic available
  • 2016-03-30

Arrestohet ndihmësi i Trump, akuzohet për fyerje ndaj gazetares

Policia amerikane në Florida ndaloi menaxherin e fushatës së Donald Trump, i cili garon për tu zgjedhur kandidat i Partisë Republikane në zgjedhjes presidenciale. Corey Lewandowski, do të akuzohet për fyerje ndaj një gazetareje gjatë një takimi fushate. Ai shtyu gazetaren Michelle Fields