Rezultate te kerkimit per termin: +Corker

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] corker / docs[0] 61 / hits[0] 143 /
No Pic available
  • 2018-07-26

Pompeo: Çdo ndërhyrje e Rusisë në zgjedhje do të ketë pasoja të rënda

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha se personalisht u ka deklaruar zyrtarëve më të lartë rusë se çdo ndërhyrje në zgjedhjet e SHBA apo në procesin demokratik amerikan do të shoqërohet me pasoja të rënda, ndërkohë që Shtëpia e Bardhë njoftoi se takimi i dytë Trump Putin është sh

Kush është Mike Pompeo, Sekretari i ri i Shtetit?
  • 2018-03-15

Kush është Mike Pompeo, Sekretari i ri i Shtetit?

Dje në një lëvizje surprizë, Presidenti Donald Trump njoftoi shkarkimin e sekretarit të Shtetit Rex Tillerson dhe zëvendësimin e tij me drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo. Ky i fundit njihet për pikëpamjet e tij të hapura konservatore dhe pritet të ketë një bashkëpunim të mirë me preside

No Pic available
  • 2017-10-10

Corker: SHBA drejt Luftës së Tretë Botërore

Donald Trump po na dërgon drejt luftës së 3-të botërore, ka qenë kjo deklarata e Kryetarit të Komisionit të Jashtëm të Kongresit amerikan, Bob Korker, i cili shprehu shqetësim mbi politikat që po ndjek lideri aktual i Uashingtonit. Korker tha se Trump po e trajton Presidencën si një sh

No Pic available
  • 2017-10-09

Trump dhe senatori Corker shkëmbejnë mesazhe fyese në Twitter

Presidenti i Shteteve të Bashkuara dhe senatori republikan, Bob Corker, kanë shkëmbyer mesazhe fyese në Twitter. Derisa, Trump e ka fajësuar ish-presidentin amerikan, Barack Obama, për marrëveshjen me Iranin, Corker është shprehur se Trump po e drejton vendin drejt një Lufte të tretë bot

SHBA do të ndalojë shitjen e armëve në Gjirin Arab
  • 2017-06-27

SHBA do të ndalojë shitjen e armëve në Gjirin Arab

Më parë, Presidenti Trump ka nënshkruar një marrëveshje për ti shitur Arabisë Saudite armë me vlerë 110 miliardë dollarë. Por kryetari i Komitetit të Senatit për Marrëdhënie me Jashtë, Bob Corker, ka thënë se do të ndalojë shitjen e armëve në Arabinë Saudite dhe vendet e tjera

No Pic available
  • 2017-05-16

Shtëpia e Bardhë mohon se Trump u tregoi rusëve informacione sekrete

Këshilltari i Sigurimit Kombëtar amerikan, H.R. McMaster dhe anëtarë të tjerë të administratës Trump mohuan njoftimet e mediave se presidenti zbuloi informacione tepër sekrete kur ishte duke biseduar me zyrtarët rusë në Zyrën Ovale. Njoftimi i raportuar fillimisht nga gazeta Washington

Takimi i pare Mogherini-Tillerson ne Uashington
  • 2017-02-09

Takimi i pare Mogherini-Tillerson ne Uashington

brbrFederica Mogherini shefja e diplomacise se Bashkimit Evropian do te takoje homologun e saj amerikan Rex Tillerson gjate vizites se planifikuar ne Uashington te enjten dhe te premten njoftoi Komisioni Evropianbrbr brbrBehet fjale per viziten e pare zyrtare ne kryeqytetin amerikan qe nga zgjedhjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama