Rezultate te kerkimit per termin: +Corriere

Meta: total 1000 / total_found 2319 / time 0.001 / keyword[0] corriere / docs[0] 2319 / hits[0] 2909 /
No Pic available
  • 2019-04-08

Valsi i Lumturisë i Ylljet Alikcës botohet në Francë me parathënie nga Kadare

Del në Francë romani Valsi i lumturisë, i shkrimtarit Ylljet Alicka, botuar nga shtëpia botuese Lesprit du temps, përkthyer nga Michel Aubry (Mishel Obri). Në parathënien e këtij botimi në gjuhën frënge shkrimtari Ismail Kadare shkruan ndër të tjera : « Një roman i shkruar me art dhe

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë
  • 2019-04-04

Nga Zidane te Maldini, nga Chiesa te Schumacher, dinastitë sportive që kurrë nuk përfundojnë

Debutimi i Luca, djali i Zinedine në Real Madrid, ka bërë të shfaqet nepotizmi. Akuzat që tani dhe në të kaluarën do duhen të përballen me kaq shumë fëmijë të artit, të mirë dhe më pak të mirë. Dinastitë Kujt i keni thënë djali i …? Nga Jordi Cruijff tek Edson Cholbi Nas

Milano/ Çantat me 450 kg marijuanë në makinë, kapet 26-vjeçari shqiptar
  • 2019-04-03

Milano/ Çantat me 450 kg marijuanë në makinë, kapet 26-vjeçari shqiptar

Një djalë shqiptar është ndaluar nga policia në Milano dhe i është sekuestruar një sasi prej 453.5 kg marijuanë. L. R. është kapur në flagrancë në Famagosta mëngjesin e 2 prillit, pasi policia kishte pikasur automjetin e tij duke ecur me shpejtësi të lartë përmes qytetit. Pas një

Ronaldo, në Barcelonë për të përshpejtuar riaftësimin
  • 2019-03-29

Ronaldo, në Barcelonë për të përshpejtuar riaftësimin

Numërimi mbrapsht ka nisur. Cristiano Ronaldo kërkon me çdo kusht të jetë në fushë kundër Ajaxit të Amsterdamit, më 10 prill, në sfidën e parë çerekfinale të Championsit. Kjo është arsyeja që përtej impenjimit për një kontratë me sponsorët, CR7 kishte planifikuar edhe një viz

Shpërthen Michel Platini: Më dënuan të mallkuarit e FIFA-s!
  • 2019-03-20

Shpërthen Michel Platini: Më dënuan të mallkuarit e FIFA-s!

Rishfaqet Michel Platini. Në një intervistë për Corriere della Sera, ish-presidenti i UEFA-s akuzoi FIFA-n për dënimin e tij, si dhe komentoi edhe përdorimin e teknologjisë VAR. Skualifikimi nuk më dëmton, nuk e pranoj. Nuk e ndiej veten të skualifikuar. Zvicra më nxori të pafajshëm, d

ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri
  • 2019-03-18

ISIS: Kemi vrarë një militant italian në Siri

ISIS shpërndau një fotografi të trupit dhe dokumenteve të një shtetasi italian, i cili u vra gjatë rrethimit të Baghuz, bastion i fundit sirian i Shtetit Islamik. Sipas faqes, amerikane për monitorimin e xhihadizmit, dokumentet (kartë krediti dhe kartela shëndetësore) i takojnë Lorenzo O

Vojtila-Agca, pas atentatit të Papa Xhovanit para 39 vjetësh
  • 2019-03-09

Vojtila-Agca, pas atentatit të Papa Xhovanit para 39 vjetësh

Një libër (Chiarelettere), i cili supozon një ndërthurje të komploteve të Vatikanit dhe masonerisë devijonte pas vrasjes së Papës Gjon Pali II nga vrasësi turk Ali Agca në vitin 1981 Ka fjalë që rrotullohen rreth librave dhe ndonjëherë kanë kuptim – të papritur – për at