Rezultate te kerkimit per termin: +Council

Meta: total 458 / total_found 458 / time 0.000 / keyword[0] council / docs[0] 458 / hits[0] 672 /
Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit  Britania largohet më 31 tetor
  • 2019-04-11

Zbutet BE-ja, pranohet shtyrja e Brexit Britania largohet më 31 tetor

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian u pajtuan ti japin kryeministres Theresa May një afat të ri deri më 31 tetor për zbatimin e Brexit, katër muaj më shumë sesa ajo kishte kërkuar. Vendimi u mor në takimin e lartë të Bashkimit Evropian pas një diskutimi të gjatë me dyer të mbyllura, p

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi
  • 2019-03-07

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi

Drejtori i Përgjithshëm për politikat evropiane  fqinjësi dhe negocimet e zgjerimit Christian Danielsson ndodhet për një vizitë në Tiranë, ku do të ketë një tur takimesh me krerët më të lartë politikë rreth situatës së krijuar në vendin tonë. Axhendën e takimeve, Danielsson e

Rama pret eurodeputetët e PE në një tryezë të rrumbullakët
  • 2019-02-27

Rama pret eurodeputetët e PE në një tryezë të rrumbullakët

Pas takimit me liderët e opozitës, Delegacioni i paralmetit Europian ka zhvilluar takim edhe ministrin e Brendshëm dhe kryeminsitrin Rama. Pas takimit, ministri Sandër Lleshaj nuk dha asnjë deklaratë për mediat. ndërkohë që vijon takimi në Kryeministri, ku ndodhet Rama dhe Gent Cakajt,

No Pic available
  • 2018-10-22

Bujar Alimani fiton Grand Prix në Varshavë

Delegacioni filmi me skenar të Artan Minarollit dhe regji të Bujar Alimanit është nderuar me Çmimin e Madh të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit 34 të Varshavës, i cili u mbylli siparin nw kryeqytetin polak më 20 tetor. I krijuar në vitin 1985 dhe i bashkuar në vitin 2009 me elitën e f

No Pic available
  • 2018-09-27

Filmi i Bujar Alimanit në Warsaw Film Festival

Delegacioni filmi me skenar të Artan Minarollit dhe regji të Bujar Alimanit është përzgjedhur në seksionin e konkurrimit ndërkombëtar në “Warsaw Film Festival”. I krijuar në vitin 1985 dhe i bashkuar në vitin 2009 me elitën e festivaleve të njohura nga Federata Ndërkombëta

Tajfuni Mangkhut godet Filipinet dhe Kinën, të plagosur dhe viktima (Video)
  • 2018-09-16

Tajfuni Mangkhut godet Filipinet dhe Kinën, të plagosur dhe viktima (Video)

Kina jugore është vendosur në gatishmëri të lartë, pasi shirat e fortë dhe erërat e forta nga tajfuni Mangkhut filluan të godasin bregun jugor. Më shumë se 100 njerëz janë plagosur në Hong Kong, ku era u përplas me rrokaqiejt dhe xhamat e dritareve u thyen nga shpejtësia marramendës

No Pic available
  • 2018-03-26

BE-TURQI: SAMIT APO MATJE FORCASH NË VARNAN BULLGARE?

Klimë e acartë në marrëdhëniet e BE me Turqinë. Në samitin e së hënës (26.03) në Bullgari, si Ankaraja ashtu edhe Brukseli e Berlini duan të flasin për të drejtat e njeriut dhe operacionet ushtarake. Pas së hënës gjërat do të përmirësohentë paktën kjo mund të thuhet për par