Rezultate te kerkimit per termin: +Council

Total: 538
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.347Z

British Council: Shqipëria, shumë potenciale për biznese krijuese

Nxitja e ideve dhe sipërmarrjes krijuese te të rinjtë shqiptarë ka qenë qëllimi i një programi njëjavor trajnimi që British Council Albania ka organizuar në bashkëpunim me Ministrinë e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve. Një numër i madh të rinjsh nga gjithë Shqipëria kanë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.320Z

Fondacioni Vodafone Albania dhe British Council organizojnë Festivalin e Pakufizueshmërisë

Fondacioni Vodafone Albania dhe British Council prezantuan paraditen e sotme në një konferencë për shtyp celjen e një jave plot me aktivitete në kuadër të Javës së Gjithëpërfshirjes. Këtë vit Fondacioni Vodafone Albania dhe British Council mbështesin Unlimited Festival dhe krijimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.938Z

Fikso Tiranën,British Council konkurs për fotografinë

 “British Council” dhe “Shoot Experience” sjellin këtë javë në Tiranë një event inovativ dhe të veçantë në llojin e tij. Fotografia dhe angazhimi social vijnë së bashku në kuadër të një projekti të “British Council”, Living Together, i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.160Z

Conference of SEE Energy Community Ministerial Council

A Conference of SEE Energy Community Ministerial Council will take place in Skopje today. This is the first conference since signing of the Treaty on Establishing of Energy Community on 25 October 2005 by the SEE countries, including Albania, Bulgaria, Bosnia-Herzegovina, Romania, Serbia, Croatia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.763Z

Clooney, anëtar "Council on Foreign Relations"

George Clooney është anëtarësuar në një nga shoqatat më prestigjoze amerikane ku më parë kanë kaluar edhe njerëz të njohur të politikës së jashtme amerikane si Henry Kissinger, Colin Powell, Condoleezza Rice e Madeleine Albright. Aktori hollivudian është pranuar në &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.516Z

The Supervising Council of the Banc, part of the governor Fullani lies

>Keeps growing the number of the implicated persons in the criminal financials activities of BesaThe Supervising Council of Albanian Bank within the members Fatos Ibrahimi, Limos Malaj, Ksenofon Kristafi, Tefta Cuci, Adrian Civici ,Halit Xhafa, Arjan Kadareja and Benet Beci directed by the governor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.853Z

British Council sjell Darvini sot

Tiranë, 31 mars, NOA/ Milena Selimi - Që Charles Darvin është një nga figurat më të përfolura të njerëzimit kjo nuk ka dyshim, por që është një nga figurat absolutisht më të mëdha të shkencës kjo sot është e pranuar masivisht. Darvini Sot është një kontribut i British

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama