Rezultate te kerkimit per termin: +Covid

Total: 637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.399Z

Që nga mesnata, edhe 4 të vdekur me COVID-19. Situatë kritike në Kosovë

Edhe katër persona kanë vdekur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës që ishin të infektuar me COVID-19. Mediat e Kosoves raprtojne se ata kishin pasur edhe sëmundje shoqëruese. Është kërkuar të bëhet edhe autopsia per te tjera detaje.  Ka shkuar në 70 numri i të vdekurve me C

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.538Z

Katër humbje jete në dy spitalet Covid, ministria jep detajet

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar sot se në 24 orët e fundit, në spitalin Infektiv dhe atë Shefqet Ndroqi 4 qytetarë nuk e kanë fituar dot betejën me Covid-19. Sipas ministrisë kanë vdekur një 67 vjecare nga Tirana e nje 82 vjecar nga Vlora te Infektivi. Dy të tjerët një 75 v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.532Z

Çdo të ndodhë kur Covid-19 të takojë virozat e vjeshtës dhe dimrit? Ekspertët: Një gjë dihet, presim një valë

Optimistët kishin shpresuar se Covid-19 mund të mos i rezistonte të nxehtit të një vere britanike. Sidoqoftë, këto shpresa janë zbehur: virusi rishpërtheu kohët e fundit në disa shtete ku temperaturat arritën pikun. Por, çfarë ndodh me Covid-19, dhe ne, kur të bjerë shi dhe të ftoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.536Z

Kush ishin vatrat e përhapjes së Covid-19 në Shqipëri? Eksperti Erion Dasho: Çtregoi studimi për katër qendrat shëndetësore

Erion Dasho Eksperti i shëndetit publik, mjeku Erion Dasho duke iu referuar rasteve të infektimit në fillim të muajit qershor në poliklinikën numër 9 në kryeqytet, thotë se një mesazh qartësisht i dallueshëm i studimit të kryer për shpërthimin e Covid në Shqipëri është se instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.958Z

Bashkëshorti i gjyqtares del pozitiv me Covid-19, mbyllet gjykata e Lushnjes

Koronavirusi ka pezulluar punën në Gjykatën e Shkalles së Pare të Lushnjes. Burime për “Panorama” bënë me dije se në testet e tamponit në 24 orët e fundit, është konfirmuar pozitiv me Covid-19, bashkeshorti i njërës prej gjyqtareve që punon në këtë gjykatë. Për shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.354Z

Flitet shumë për viktimat e Covid-19, por ja çpo ndodh me shifrat e të shëruarve në botë nga koronavirusi

I ka kaluar mbi 6 milionë numri i personave të shëruar nga koronavirusi në mbarë botën. Sipas të dhënave në faqen e internetit “Worldometer”, e cila mbledh shifrat mbi pandeminë, deri më tani në botë betejën me koronavirusin kanë arritur ta fitojnë 6.032.985 persona. Dhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.861Z

Covid-19 i mori jetën në moshën 45 vjeçare, kolegët dedikim prekës për farmacisten që vdiq tek Infektivi

Farmacistja nga Kruja e cila ndërroi jetë në spitalin Infektiv, e prekur nga koronavirusi, ishte vetëm 45-vjeçe dhe la pas bashkëshortin dhe tre fëmijë. Urdhri i Farmacisteve te Shqiperise në një postim në faqen zyrtare në Facebook, ka shpërndarë njoftimin duke zbuluar dhe identitetin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama