Rezultate te kerkimit per termin: +Cruz

Meta: total 1000 / total_found 1006 / time 0.000 / keyword[0] cruz / docs[0] 1006 / hits[0] 1790 /
Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

No Pic available
  • 2019-01-14

Dhurata po vjen, ekstradohet nga Bolivia vrasësi i njohur italian (Foto)

Një ish-militant komunist italian i kapur në Bolivi është tashmë duke u ekstraduar nga autoritetet italiane, pasi po udhëton me një avion që do të ulet në Romë pasditen e sotme. Cesare Battisti, 64 vjeç kërkohej për katër vrasje në Itali, të cilat i ka kryer gjatë viteve 70, por q

Octavio Paz dhe Elena Garro, historia e një dashurie të trishtë
  • 2018-11-12

Octavio Paz dhe Elena Garro, historia e një dashurie të trishtë

Ka një mit rreth martesës së poetit meksikan Octavio Paz, nobelist i vitit 1990, dhe shkrimtares së shquar meksikane Elena Garro. Kjo martesë ka ngelur si një shembull kulmor i traditës patriarkale kundër lirisë së gruas, i forcës kundër dobësisë, i jetës publike kundër jetës shtëp

Merkel reflekton, Gjermania do blejë gaz nga SHBA-të
  • 2018-10-24

Merkel reflekton, Gjermania do blejë gaz nga SHBA-të

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë një takimi elektoral në Teksas për rizgjedhjen e senatorit Ted Cruz, i gëzohet faktit që kancelarja gjermane Angela Merkel ka njoftuar që Gjermania do të blejë sasi të mëdha gazi natyral të lëngshëm prodhuar në Shtetet e Bashkuara. “Wall St

No Pic available
  • 2018-08-13

Kontrollet e shtuara nga Britania, vonesat në Heathrow irritojnë udhëtarët

Vonesat në kontrollin e pasaportave në Aeroportin Heathrow të Londrës i kanë lënë pasagjerët deri në dy orë e gjysmë në pritje gjatë muajit të kaluar. Kështu tregojnë shifrat e publikuara nga BBC. Në 30 nga 31 ditët në korrik, forca kufitare humbi objektivin e saj prej 45 minutash

Boca Juniors fiton titullin në Argjentinë (Foto)
  • 2018-05-10

Boca Juniors fiton titullin në Argjentinë (Foto)

Boca Juniors shpallet zyrtarisht kampionia e Argjentinës një ndeshje përpara fundit të sezonit. Ky ishte titulli i dytë radhazi për skuadrën nga Buenos Aires dhe i 33-ti në historinë e klubit. Mision i përmbushur me sukses për Carlos Tevez i cili u kthye në Argjentinë duke lënë kampio

Mother Jones: LSI loboi përmes rusëve. Meta 15 mijë $/muaj që të takonte Trump
  • 2018-04-25

Mother Jones: LSI loboi përmes rusëve. Meta 15 mijë $/muaj që të takonte Trump

Revista amerikane Mother Jones, e cila pak më parë botoi një raport të detajuar në lidhje me lobimin e Partisë Demokratike në SHBA, vjen me një tjetër investigim që përfshin një tjetër parti shqiptare. Në artikullin e titulluar Kush e paguan Bcuk McKeon-in në favor të një partie shq