Rezultate te kerkimit per termin: +Cuca

Total: 152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.720Z

Historia e dramës Cuca e Maleve shkruar nga Loni Papa

Një ndër dramat më të përfolura në historinë e komunizmit ka qenë Cuca e maleve e shkruar nga dramaturgu Loni Papa. Në qendër të dramës ishte lufta për arsimimin dhe emancipimin e gruas dhe të shoqërisë shqiptare ndaj forcave regresive dhe mentaliteteve të prapambetura në vitet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.961Z

Papagjoni kujton interpretimin e Luan Qerimit tek Cuca e maleve

Kur e kam parë për herë të parë Luan Qerimin në skenën e Teatrit Popullor diku në një shfaqje, dhe më pastaj te Cuca e Maleve, 1967, në rolin e Palit, vëllait të Cucës, më befasoi, kështu shkruan kritiku i teatrit Josif Papagjoni, teksa kujton aktorin e njohur të skenës shqiptare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.248Z

Cuca e Radohimës

Lavdosh Ferruni Ndalova butonin teksa pashë në ekran një grumbullim të madh njerëzish përballë një podiumi të madh. Ngrita zërin. Nuk ishte miting. Ishte koncert. Nuk ishte në Tiranë. Ishte në Kukës. Këngëtarë nga më të mirët në vend kishin zbarkuar në Kukës për të zbrazur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.943Z

Nga “Cuca e maleve” në “Love Story”

Agron Aliaj, koreografi i plejadës së parë, që përjetoi kulmet e revolucioneve të kërcimit, mbush 75 vjet. Vitet ‘70 që i ndezën imagjinatën të riut, jeta në indoktrinimin e rreptë ideologjik, duke jetuar në vetëcensurim, deri në çlirimin e plotë dhe eksperimenti që tronditi bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.339Z

Balerinët e vegjël, kundër anafalbetizmit me baletin Cuca e maleve

>Koreografi Llaqi Nako tregon për zgjedhjen e repertorit të mbrëmjes gala Fëmijët për fëmijët. Balerinët me vepra të autorëve shqiptarë dhe botërorë  Një mbrëmje gala e artistëve të rinj do të zhvillohet në datën 23 janar në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.329Z

Ti je shumë e nxehtë për të punuar këtu (FOTO)

Share Një grua ka vendosur të padisë një kompani të brendshmesh për femra, ku punonte, për shkak se pretendon se është pushuar nga puna me arsyetimin se ishte shumë e nxehtë. Amerikania Lauren Odes, 29 vjeç, thotë se menaxherët e kompanisë Native Intimates, në pronësi të hebrenjv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.035Z

Nuk është faji im që jam e varur ndaj seksit!

Share Një 42 vjeçare britanike ka pasur më shumë se 1 mijë të dashur. Crystal Warren thotë se kishte provuar 40 meshkuj pa i mbushur 17 vjeç. Thotë se nuk ka faj, por është e varur ndaj seksit. Shkakun për problemin e saj e gjen tek divorci i dhimbshëm i prindër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama