Rezultate te kerkimit per termin: +Culture

Meta: total 203 / total_found 203 / time 0.000 / keyword[0] culture / docs[0] 203 / hits[0] 237 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s

Propozim për fejesë në publik, arrestohet çifti në Iran (Video)
  • 2019-03-09

Propozim për fejesë në publik, arrestohet çifti në Iran (Video)

Një çift iranian janë arrestuar pasi propozimi për fejesë është bërë në një qendër tregtare para shumë njerëzve. Video e propozimit publik në qytetin verior Arak, u shpërnda në rrjete sociale, ndërsa çifti u vu në pranga menjëherë pasi djali i vendosi unazën në gisht të dash

Nga Gjiknuri te Xhafaj, ja mashtrimet publike të ministrave
  • 2018-09-27

Nga Gjiknuri te Xhafaj, ja mashtrimet publike të ministrave

Me ardhjen në pushtet, sindroma e premtimeve të pambajtura prek edhe ministrat, apo kryetarët e Bashkive. Mund të përmendim këtu ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, apo Ministrin e Energjisë, Damian Gjiknuri. 1. Gati është dhe projekti për restaurimin dhe ndriçimin e Kalasë së Liboh

Pranverë në Top Channel; Sezoni i ri me numrin më të madh të programeve të reja
  • 2018-09-10

Pranverë në Top Channel; Sezoni i ri me numrin më të madh të programeve të reja

Top Channel nisi sezonin e ri televiziv me paketën më të madhe të programeve të reja, por edhe atyre ekzistuese. Plot 25 produksione, një pjesë e të cilave kanë nisur transmetimit tashmë e të tjerat janë në orët e fundit të përgatitjes së premierave. Denis Dyrnjaja po sjell çdo di

No Pic available
  • 2017-11-22

Mos e humbisni mundësinë, Ambasada e SHBA jep lajmin e mirë për studentët shqiptarë

TIRANE Përmes një statusi në Facebook, Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për studentët shqiptarë që dëshirojnë të studiojnë në Amerikë. Sipas njoftimit, afati për dorëzimin e dokumentacionit është shtyrë deri në 31 dhjetor. Mos e h

Aktorja e Portokallizbulon planet për martesë
  • 2017-11-08

Aktorja e Portokallizbulon planet për martesë

Ajo është një nga emrat më të dashur të showt të humorit ‘Portokalli’. Që kur Desantini, djali i aktores së njohur të humorit Delinda Zhupa, ka ardhur në jetë, për të dhe partnerin e saj Eldo Disha, jeta ka marrë rrjedhë tjetër. Si për të gjithë prindërit e rinj,

No Pic available
  • 2017-11-02

Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për studentët shqiptarë, ja për çfarë bëhet fjalë

Ambasada Amerikane në Tiranë ka përcjellë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë studentët në nivelin e parë  të studimeve. Ambasada njofton se të gjithë ata studentë që janë të gatshëm për të studiuar në SHBA fillimisht duhet të aplikojnë për programin Gl