Rezultate te kerkimit per termin: +Culture

Total: 229
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.011Z

Tour de culture promovon sivjet regjionin e Mitrovicës

Në regjionin e Mitrovicës më 19 shtator do të mbahet organizimi i përvitshëm "Tour de culture" që këtë vit do të përfshijë vizita në lokalitete të ndryshme të këtij regjioni. Kjo ngjarje që organizohet qe 8 vite me radhë tenton të zbulojë çdo vit një cep të Kosovës, duke u s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.737Z

The Culture Lobby vjen në Tiranë

Tiranë, 25 qershor, NOA /Milena Selimi - Prej pak ditësh në Tiranë qëndron e hapur ekspozita e organizuar nga Ambasada britanike dhe British Council e një projekti të madh kulturor ballkanik. Në të kanë qenë pjesëmarrës dhe dy artistë shqiptarë, Qylafi dhe Habazaj, kurse synimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.350Z

Fotografi Fahredin Spahija në konkursin e madh të Lens Culture

Fotografi i njohur kosovar, Fahredin Spahija, po merr pjesë në konkursin e madh fotografik "Portrait Award 2015", të organizuar nga portal më i madh i fotografivë në botë Lens Culture, që do të zgjasë deri më 2 mars. Në këtë konkurs artisti Spahija konkuron me portretin e emëruar "Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.550Z

Jonida Vokshi në Pop Culture. Rrëfen dashurinë për ekranin dhe aktrimin

Aktorja dhe prezantuesja e njohur Jonida Vokshi ka qenë e ftuara speciale e emisionit Pop Culture. Në intervistën e gjatë, artistja ka rrëfyer për një sërë gjërash, që nga karriera, preferencat e saj, etj. Jonida, për çfarë je më shumë kurioze? Jonida Vokshi: Për gjëra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.016Z

Presidenti Obama, me sytë tek këmbët e bashkëshortes

Paparacet i kane vjedhur nje veshtrim debatues presidentit amerikan Barack Obama. Por sa kohe qe syte e tij jane fiksuar ne kembet e bashkeshortes, duket se nuk ka asgje te keqe…. Fotot jane shkrehur gjate ceremonise se inaugurimit te muzeut te historise dhe kultures afro-amerikane ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.505Z

“Albanian Hip-Hop culture”për herë të parë në Shqipëri

TIRANE- Sivjet për herë të parë në historinë e dancit në vendin tonë, do të organizohet evenimenti për kërcimin Hip-Hop. “Albanian Hip Hop Culture”,  “Kultura e Hip Hop-it Shqiptar” do të jetë një spek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.957Z

UET konferencë për përfitimet e vendit nga antarësimi në BE

"Qeveria britanike e ka bërë shumë të qartë se është e angazhuar për zgjerimin dhe sfida jonë është që t'i shtrijmë përfitimet e BE-së edhe për Shqipërinë, por që ky projekt zgjerimi të funksionojë duhet të stimulojë jo vetem imagjinatën e politikanëve , por kryesisht të nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama