Rezultate te kerkimit per termin: +Currit

Total: 1434
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.770Z

Mimoza Kusari-Lila, "Qytetare Nderi" e Bajram Currit

Kryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, sot ka pranuar një çmim nderi nga Bashkia e Bajram Currit në Shqipëri. Mimoza Kusari – Lila u zgjodh qytetare nderi e qytetit të Bajram Currit dhe çmimi i është ndarë nga Astrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.185Z

Emri i Bajram Currit!

Personazh/ Profili i luftëtarit të quajtur “kreshniku Curr” në përvjetorin e vrasjes Ishte 29 marsi i vitit 1925, kur u vra një nga emrat më patriotikë të vendit, Bajram Curri. Mars 1967. Në mars të ’67-s janë zbuluar për herë të parë materiale në 12 faqe të daktilografua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.914Z

Vorskla u mohon Bundesligën sërish Currit dhe Dallkut

 Shtutgarti e Borusia e Dortmundit, janë rihedhur në sulm për dyshen kuqezi të Vorskla Poltavas, Debatik Curri e Armend Dallku, por e keqja e tyre është se klubi ukrainas është më shumë i interesuar të arrijë suksese këtë sezon dhe nuk dëshiron të shtojë të ardhurat. Burime br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.646Z

Tritol një banese në qytetin e Bajram Currit

Një tjetër shpërthim ka ndodhur në mesnatën e mbrëmshme, por kësaj here në qytetin e Bajram Currit. Një banesë është dëmtuar pasi shpërthimit të një lënde plasëse, por fatmirësisht as në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.942Z

I zbrazët muzeu i Bajram Currit, dikur strehë e historisë

Muzeu i qytetit të Bajram Currit, i ndërtuar në fund të viteve 1970 dhe i shkatërruar 20 vite më pas, për t'u rinovuar pastaj në vitin 2011, ende qëndron i zbrazët, edhe pse janë përfunduar procedurat e rindërtimit të jashtëm të tij. Ky muze ishte shtëpi e relikteve historike të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.644Z

Zhgenjimi i Currit Nuk e ndihmoj dot Kombetaren

Tashme eshte e konfirmuar zyrtarisht Debatik Curri ka pesuar nje demtim te rende ne ligamentet e gjurit. Nje gje e tille e ka zhgenjyer se tepermi futbollistin e Kombetares shqiptare dhe njekohesisht te Genclerbirligi. Futbollisti kuqezi sapo kishte filluar te ambientohej ne klubin e ri turk.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.459Z

Aksident fatal ne qender te qytetit te Bajram Currit vdes i riu 14 vjec

Një aksident fatal ka ndodhur në qendër të qytetit të Bajram Currit. Konkretisht, ka qenë një automjet me targa BC, i cili e ka përplasur Sajmir Gjyriqin 14 vjeç. Ky i fundit, ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Policia e Bajram Currit ka bër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama