Rezultate te kerkimit per termin: +Cyprus

Meta: total 42 / total_found 42 / time 0.000 / keyword[0] cyprus / docs[0] 42 / hits[0] 49 /
No Pic available
  • 2018-12-29

Shpërthen anija-cisternë në Qipro (Video)

Një anije-cisternë ka shpërthyer në Qipro, duke shkaktuar plagosjen e 2 anëtarëve të ekuipazhit. Raportohet se shpërthimi ka ndodhur rreth orës 10:00 të mëngjesit, pak para se anija Athlos  të nisej drejt portit Aspropirgo. Mediat greke raportojnë se 5 persona të ekuipazhit të pë

No Pic available
  • 2017-05-30

Destinacionet më tërheqëse që ju duhet ti vizitoni në 2017-ën

Ju gjeni një vend që ju pëlqen, diku ku birra është jo shumë e shtrenjtë, diku ku moti është i mrekullueshëm, ushqimi i mirë dhe ju riktheheni vit pas viti atje. Ndoshta këtë verë do tju duhet të mendoheni sadopak dhe te rishikoni për të ndryshuar ndoshta një destinacion. Ekspertë

No Pic available
  • 2017-05-30

Tabela/ Shtetet më të pasura dhe më të varfra dhe ku renditet Shqipëria

A e dini cilat janë shtetet më të pasura dhe më të varfra, ku paraja ka më shumë vlerë, dhe ku renditet Shqipëria? Për të renditur vendet më të pasura dhe më të varfra për 2016-n, Global Finance ka marrë në konsideratë Prodhimin e Brendshëm Bruto për frymë, i rregulluar me fuqi

Harta e remitancave: Greqia e Italia, në krye të shteteve nga dërgohen më shumë para në Shqipëri
  • 2017-03-10

Harta e remitancave: Greqia e Italia, në krye të shteteve nga dërgohen më shumë para në Shqipëri

Greqia dhe Italia janë tradicionalisht dy shtetet, nga të cilët emigrantët dërgojnë më shumë para drejt Shqipërisë, por a e dini sa para dërgojnë dhe cilat janë vendet e tjera që sjellin para drejt vendit tonë. Instituti ndërkombëtar kërkimor Pew Research ka publikuar hartën e

No Pic available
  • 2017-03-09

Shqipëria me rënien më të madhe të lindshmërisë në Europë

Shqipëria ka parë rënien më të madhe të lindshmërisë në rang europian në dy dekadat e fundit, sipas një përllogaritje që publikoi së fundmi Eurostat. Indeksi i fertilitetit (numri i lindjeve për një grua) nga 2.3 që ishte në vitin 2011, në fund të vitit 2015 ishte vetëm  1.67.

Vrasja mafioze dhe pyetja: Çtë bëjë polici me 1200 euro rrogë?
  • 2016-08-10

Vrasja mafioze dhe pyetja: Çtë bëjë polici me 1200 euro rrogë?

Ndërsa faqet e gazetave në vend janë të mbushura me lajme të kronikës së zezë, shqiptarët janë protagonistë edhe në mediat e huaja. Një nga krimet që ka tronditur më shumë opinionin publik gjatë kësaj kohe, ka qenë vrasja e një biznesmeni në Qipro. Phanos Kalopsidiotis u qëllu

No Pic available
  • 2016-04-08

Podesta Group, kompania amerikane e lobingut në skandalin e Panama Papers

Podesta Group, kompania amerikane e lobimit, e cila aktualisht drejton fushatën e kandidates demokrate për Presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hilari Klinton, ndodhet në dokumentet e zbuluara të skandalit Panama Papers. Podesta Group nuk i është emër i panjohur në vendin ton