Rezultate te kerkimit per termin: +DHE

Meta: total 1000 / total_found 1102076 / time 0.391 / keyword[0] dhe / docs[0] 1102076 / hits[0] 8761372 /
Rozana Radi, një letër dedikuar nënës
  • 2015-04-27

Rozana Radi, një letër dedikuar nënës

Transmetuar më 26.04.2015 - 19:47 Rozana Radi njihet si një ndër autoret e teksteve më të mira për këngët shqiptare, tekste të cilat shpesh herë kanë përlotur publikun. Por kësaj radhe, Rozana ka bërë një

Fyerjet e pacipa te ministres se Brendshme ne FYROM Shqiptaret jane fis i eger
  • 2015-04-27

Fyerjet e pacipa te ministres se Brendshme ne FYROM Shqiptaret jane fis i eger

Transmetuar me 26042015 - 2002 Gordana Jankulovska Biseda e publikuar  mes Gordana Jankulovskes dhe Ilija Dimovskit te cilet diskutojne per vende te punes ne institucionet shteterore ky i fundit thote se ne kete vend te caktuar do

Gjendet trupi i nje femre ne Librazhd eshte vrare para disa muajsh
  • 2015-04-27

Gjendet trupi i nje femre ne Librazhd eshte vrare para disa muajsh

PUBLICITET Gjendet nje kufome e dekompozuar ne Babje te Librazhdit Burime nga policia bejne me dije se trupi i pajete eshte pikasur nga kalimtaret e rastit te cilet njoftuan ne sallen operativebr br Ne vendin e ngjarjes shkuan eksperte te kriminalistikes dhe mjeko-ligjore Pasi bene keqyrj

Nje femije ne Shkoder gjen vdekjen ne aksident ishte duke luajtur
  • 2015-04-27

Nje femije ne Shkoder gjen vdekjen ne aksident ishte duke luajtur

Foto arkiv PUBLICITET Humbje tragjike e jetes per nje djale te vogel qe u perplas ne rruge nga nje automjet drejtuesi i te cilit eshte ndaluar per te sqaruar rrethanat e ngjarjes qe ka ndodhur para rreth nje ore ne qytetin Shkoderbr br Femija KSH banor i lagjes Partizani 3 vje

Pesëdhjetë fshatra të Dukagjinit pa ujë të pijshëm
  • 2015-04-27

Pesëdhjetë fshatra të Dukagjinit pa ujë të pijshëm

Pesëdhjetë lokalitete të tri komunave të Dukagjinit: Pejës, Klinës e Istogut, nuk kanë fare qasje në ujësjellës dhe se ujin e pijshëm e sigurojnë në mënyrë alternative. 15 fshatra të Komunës së Pejës, 5 të Istogut dhe 30 të Klinës, qe 15 vite pas përfundimit të luftës akoma

Qeveria refuzon termocentralin, shqyrton ofertën e Wesley Clarkut
  • 2015-04-27

Qeveria refuzon termocentralin, shqyrton ofertën e Wesley Clarkut

Qeverisë së Kosovës i janë dashur tri vite për ta gjetur rrugën për trajtimin e tri kërkesave të investitorëve privatë, që duan të shfrytëzojnë rezervat e qymyrit në Kosovë. Për më shumë se dy vite tre investitorë nuk kanë marrë asnjë përgjigje nga institucionet e Kosovës,

Dhjetëra të vdekur nga stuhitë në Pakistan
  • 2015-04-27

Dhjetëra të vdekur nga stuhitë në Pakistan

Zyrtarët në veriperëndim të Pakistanit kanë bërë të ditur se shirat e furishëm kanë vrarë së paku 37 persona. Stuhitë kanë shkatërruar ndërtesa, si dhe kanë çuar në ndërprerje të energjisë elektrike. Gjendje emergjente është shpallur në të gjitha spitalet lokale të provin