Rezultate te kerkimit per termin: +Dade

Total: 3057
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.063Z

Dade faleminderon Bushin

Tiran (start)- Sekretarja e Marrdhnieve me Jasht n Partin Socialiste Arta Dade deklaroi srish sot, se shqetsimet e opozits pr ndrhyrjen e qeveris n gjyqsor jan evidente. Deklaratn e saj, Dade e ka mbshtetur edhe nj diskutim t djeshm t prfaqsuesve t EURALIUS. PS sht e shqetsuar q pakti pr drejtsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.465Z

'> Dade: Solidaritet për hetimin

Transparenca e zgjedhjeve të 28 Qershorit ka mbështetjen e plote të ndërkombëtarëve, pasi sipas Sekretares për Marrëdhëniet Ndërkombëtare Arta Dade, sugjerimet e përsëritura të tyre kanë theksuar se vetëm hetimi, do të zgjidhte krizën politike në vend. Gjatë një interviste për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.601Z

Dade: Vazhdojmë protestat për demokracinë

Sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë në PS, Arta Dade, deklaroi dje se Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës, edhe një herë na jep leksione demokracie për mazhorancën shqiptare. “Në demokraci, politikat me inat dhe politikat e diversionit nuk ka sesi funksionojnë. Përku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.058Z

Dade: Mbështesim heqjen e vizave

Deputetja e PS-së Arta dade ka deklaruar në seancën plenare se forca që ajo përfaqëson mbështet heqjen e vizave për Shqipërinë. "Sot jemi këtu për të përfaqësuar njëzëri ëndrrën e gjithë shqiptarëve për të lëvizur lirshëm në hapësirën Shengen theksoi Dade duke shtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.214Z

Dade: Perzute diplomatet

Deputetja socialiste, Arta Dade, kerkoi dje largimin nga detyra te Kryetares se Kuvendit, Jozefina Topalli, si drejtuesja me e keqe qe Kuvendi ka pasur ndonjehere. “Po ju them edhe nje here, se kur vjen ky moment, per nje qeveri apo nje mazhorance, perfaqesuesja me e keqe qe jeni ju dhe keni ate p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.121Z

Dade: Në korrik miratojnë Drejtësinë

Parlamentarët çekë në Tiranë Komisioni i Politikës së Jashtme zhvilloi të mërkurën një takim me Komisionin e Jashtëm, të Mbrojtjes dhe Sigurisë në Senatin e Republikës Çeke. Kryetarja e komisionit, Arta Dade, vlerësoi mbështetjen që Çekia i ka dhënë Shqipërisë në vitet e tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.266Z

Diplomatët, Dade kundër Ramës

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm Arta Dade ka dalë sërish kundër kryeministrit Edi Rama. Shkak është bërë ligji i shërbimit të jashtëm, i cili është diskutuar në komision nen për nen. Ministria e Jashtme dhe deputetet socialistë të Komisionit të Jashtme duket se kanë gjetur kon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama