Rezultate te kerkimit per termin: +Daja

Meta: total 1000 / total_found 2561 / time 0.001 / keyword[0] daja / docs[0] 2561 / hits[0] 4304 /
Skënderbeu, Vujoviç firmos në Slloveni
  • 2017-06-15

Skënderbeu, Vujoviç firmos në Slloveni

Goran Vujoviç është përforcimi më i ri i Skënderbeut. Korçarët kanë mbyllur akordin dhe detajet financiare me sulmuesi malazez, ndërsa zyrtarizimi është thjesht formalitet. Kontrata nuk është firmosur për faktin se vulat e klubit janë marrë nga drejtuesit e ekipit në Slloveni, aty

Bibla e Kolbrinit, dokumenti që parashikon të ardhmen e njerëzimit
  • 2017-06-10

Bibla e Kolbrinit, dokumenti që parashikon të ardhmen e njerëzimit

Bibla e Kolbrinit, e vjetër 3,600 vjet flet rreth ngjarjeve kaherë të harruara, apo të panjohura, ku disa prej tyre kanë ndodhur para historisë së shkruar, por po ashtu tërheq vërejtjen rreth kataklizmave që do të ndodhin. Bibla e Kolbrinit, e quajtur edhe Libri i bronzit (Bronzebook) ës

Qytetari sregjistron dot pronën, njësitë ping-pong kompetencash
  • 2017-06-09

Qytetari sregjistron dot pronën, njësitë ping-pong kompetencash

Reforma territoriale e pa shoqëruar me decentralizimin ka krijuar një kaos institucional. BOOM denoncoi mbrëmjen e sotme rastin e  Bashkim Tufës nga Farka, i cili nuk regjistron dot 2000 metra katrorë tokë të trashëguar nga daja e tij dhe për të cilën ka një vendim të formës së p

Njihuni me djaloshin që ka bisht në pjesën e prapme të shpinës
  • 2017-06-07

Njihuni me djaloshin që ka bisht në pjesën e prapme të shpinës

Dulh Sing është një 8-vjecar nga India që ka lindur me disa qime në pjesën e prapme të shpinës, të cilat me zhvillimin e tij morën formën e një bishti. Besimtarët e zonës besojnë se kjo është një simbol i perëndisë Hanuman. Familjarët e tij nuk ia kanë prerë pasi mendonin se m

No Pic available
  • 2017-06-02

DETAJET/ Vjehrri zihet me nusen, daja i saj merr çiften dhe e vret në banesë. Ja çfarë ndodhi sot në Borsh

Detaje të reja kanë dalë në dritë pas vrasjes së ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Borsh. Duket se sherri me nusen i kushtoi jetën 79-vjeçarit, i cili u qëllua në gjoks dy herë me çifte nga Sokrat Xhuveli. Nga sa mësohet pak para ngjarjes të dy ata kanë debatuar m

Vrasja e 79-vjeçarit në Himarë, viktima u grind me nusen e djalit
  • 2017-06-01

Vrasja e 79-vjeçarit në Himarë, viktima u grind me nusen e djalit

Sherri me nusen e djalit, dyshohet se është edhe shkaku u vrasjes së 79-vjeçarit Hetem Brahimaj, i cili mbeti viktimë mëngjesin e sotëm në banesë e tij në Borsh të Himarës. Nga të dhënat paraprake thuhet se i moshuari e ka gjetur vdekjen nga dy plumbat e çiftes të marra në gjoks. M

No Pic available
  • 2017-05-28

I vuri duart në fyt së ëmës, si të ishte egërsirë, letra tronditëse e dajës së Eda Zarit

Familja e artistëve të njohur Lela reagon me një letër të hapur në mbrojtje të motrës së tyre Zhaneta Zari, nga dhunimi që i ka bërë vajza e saj, këngëtarja Eda Zari Është një vendim gjykate, i Gjykatës së Shkallës së Parë që pak ditë më parë ka dhënë një vendim ku mëso