Rezultate te kerkimit per termin: +Dajc

Total: 508
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.652Z

Berisha ne Dajc: Jemi prane katastrofes

Kryeministri Sali Berisha ka vizituar zonat e permbytura nga lumi Mat. Kreu i qeverise eshte ndalur ne komunen e Dajcit, ku ka theksuar se zona ndodhet prane nje katastrofe. “Po menaxhojme situaten, por nuk na favorizojne kushtet atmosferike. Jemi ne prag te nje katastrofe reale. D

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.442Z

Dajc, uji izolon banoret ne nje koder

Uji ka izoluar edhe banoret e nje fshati te komunes Dajc. Te gjendur siper nje kodre, ata nuk munden te zbresin poshte dhe te largohen nga shtepite, pasi gjithcka perreth eshte permbytur. Ne nje komunikim telefonik me Top Channel, ata leshojne alarmin se kane mbetur ne kushte ekstreme dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.141Z

Permbytjet ne komunen Dajc dhe Berdice

Edhe gjate dites se sotme ka vazhduar te rritet siperfaqja e zonave te permbytura ne Nenshkodres. Megjithe intensitetin e ulet te rreshjeve te shiut zonave te permbytura u jane shtuar edhe me shume se 100 hektare te tjera krahasuar me nje dite me pare. Megjithese autoritetet i kerkuar mbreme populla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.213Z

Permbytje Dajc 100 shtepi ne uje

Rreth 100 shtepi banimi dhe mbi 600 hektare toke jane permbytur serish ne Komunen e Dajcit te rrethit Shkoder.Shkak jane bere reshjet e dendura te shiut te diteve te funditrritja e nivelit te lumit Buna e liqenit te Shkodres si dhe shkarkimet e ujerave nga Hidrocentralet.Situata me e veshtire paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.320Z

Lezhe pranga ish-kryetarit te komunes Dajc

Policia e Lezhës arrestoi ish-kryetarin e Komunës Dajç, Rrok Rroku nën akuzën e korrupsionit dhe shpërdorimit të detyrës. Arrestimi i kryer mëngjesin e së martes erdhi, pasi një ditë më parë Gjykata e Rrethit pasi kish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.040Z

Masakra ne lokalin Dajc Parubi dhe bashkepunetori i tij lihen ne qeli

Shkoder 6 tetor 2016 NOAal- Miklovan Parubi i dyshuari per masakren e kesaj te hene ne nje lokal ne Dajc te Shkodres ku u vrane dy persona dhe u plagosen kater te tjere do te qendroje ne qelibr br shte kjo masa e sigurise e dhene diten e sotme nga Gjykata e Shkodres e cila vendosi te njejten mase

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.858Z

Shkodër, rritet niveli i ujit, policia bllokon hyrjen në Dajc

SHKODER- Përkeqësohet situata në zonat e përmbytura të Shkodrës. Shkarkimet nga hidrocentralet kanë fryrë ndjeshëm nivelin e ujit duke bllokuar rrugën që të con në komunën Dajc.Korrespondentja e News24 raporton nga Shkodra se policia ka ngritur një postbllok në hyrje të komunës Daj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama