Rezultate te kerkimit per termin: +Dajtin

Meta: total 994 / total_found 994 / time 0.000 / keyword[0] dajtin / docs[0] 994 / hits[0] 1619 /
Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti
  • 2017-06-09

Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti

Puna për rikonstruksionin e godinës së Hotel Dajtit do të nisë së shpejti, ndërsa Banka e Shqipërisë ka publikuar foto sesi do të jetë imazhi i kësaj godinë embleme për kryeqytetin. E ndërsa punimet do të zgjasin 3 vjet, asnjë detaj nuk bëhet publik nga Banka e Shqipërisë për ko

No Pic available
  • 2017-05-25

MZHU prezanton katalogun me punimet e 122 grave arkitekte

Veprat e punuara nga 122 zonja arkitekte gjatë periudhës 1945-1990 janë ekspozuar në një katalog të veçantë. Në prezantimin e katalogut Ministrja Gjermeni ka falenderuar zonjat për punimet e tyre ndërsa ka përmendur edhe vështirësitë e tyre në punë. Një katalog me punimet e grave &

Sot Dita e Verës, aktivitete dhe atmosferë festive në Tiranë e Elbasan
  • 2017-03-14

Sot Dita e Verës, aktivitete dhe atmosferë festive në Tiranë e Elbasan

Ashtu si është bërë traditë, edhe pse është një festë pagane dhe që e ka epiqendrën në Elbasan, Dita e Verës festohet sot në të gjithë Shqipërinë. Festime janë organizuar në Tiranë, ku Rama dhe Veliaj do të bëjnë inaugurimin e Pazarit të Ri. Aktivitetet në Tiranë fillojnë

Tirana feston Ditën e Verës, ja aktivitetet e bashkisë në kryeqytet
  • 2017-03-13

Tirana feston Ditën e Verës, ja aktivitetet e bashkisë në kryeqytet

Tirana do të festojë nesër më e bukur se kurrë, Ditën e Verës. Për këtë 14 Mars, Bashkia e Tiranës ka menduar një sërë aktivitetesh për të gjitha grupmoshat të shpërndara në gjashtë zona të ndryshme, të cilat do të nisin që në orët e para të ditës dhe do të përfundojnë

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen
  • 2017-03-13

Tirana feston Ditën e Verës: Ja rrugët që bllokohen

Tirana do të festojë nesër më e bukur se kurrë, Ditën e Verës. Për këtë 14 Mars, Bashkia e Tiranës ka menduar një sërë aktivitetesh për të gjitha grupmoshat të shpërndara në gjashtë zona të ndryshme, të cilat do të nisin që në orët e para të ditës dhe do të përfundo

No Pic available
  • 2017-03-13

Shtyhet sërish seanca e ballafaqimit midis Shullazit e Ylvi Beqajt

Ka dështuar sërish seanca e ballafaqimit midis Emiljano Shullazi dhe biznesmenit Ylvi Beqaj. Shkak janë bërë sërish mungesa e avokatëve mbrojtës. Janë më shumë se 15 seanca që kanë dështuar për Shullazin dhe shkak bëhen kryesisht avokatët. Emiljano Shullazi është ndaluar me urdhë

No Pic available
  • 2017-03-10

Loja prokuror-avokat dështon seancat për Frrokun, Dajtin e Shullazin

Zhvillimi brenda orarit apo brenda një afati të përcaktuar i procesve gjyqësore ne gjykatat shqiptare është bërë pothuajse një mision i pamundur. Nga një vëzhgim i bërë nga Ora News gjatë kësaj të premteje në Gjykatën Penale të Tiranës dhe atë të krimeve të renda, vihet re se