Rezultate te kerkimit per termin: +Dajtit

Meta: total 1000 / total_found 4165 / time 0.002 / keyword[0] dajtit / docs[0] 4165 / hits[0] 8194 /
Ikën Altin Qato, zëvendësohet nga kreu i operacionit që arrestoi Dritan Dajtin
  • 2019-04-11

Ikën Altin Qato, zëvendësohet nga kreu i operacionit që arrestoi Dritan Dajtin

Largohet nga detyra Altin Qato, drejtor i Policisë së Elbasanit prej gati dy vitesh. Mësohet se vendin e tij do ta zërë Arjan Muça, shefi i Njësisë Operacionale të Policisë së Shtetit, i cili gjatë qeverisjes Berisha drejtori operacionin e arrestimit të Dritan Dajtit gushtin e 2009-s,

Dorëhiqet prokurori që kërkoi burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin
  • 2019-03-29

Dorëhiqet prokurori që kërkoi burgim të përjetshëm për Dritan Dajtin

Është dorëhequr nga detyra prokurori Ardian Nezha, i njohur ndryshe si prokurori që kërkoi dënimin me burgim të përjetshëm të Dritan Dajtit. Në argumentin e tij për lënien e detyrës, shprehet ndjenja e mosvlerësimit nga ana e Kryeprokurores Arta Marku. Ndihem i pavlerësuar, brenda n

Dritan Dajti, gjyqtari: Të më kthehet celulari dhe paratë e sekuestruara
  • 2019-03-18

Dritan Dajti, gjyqtari: Të më kthehet celulari dhe paratë e sekuestruara

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit Vlorës, Skënder Damini, i cili ishte njëri prej tre anëtarëve të trupës gjykuese që dha aprovimin e uljes së dënimit të Dritan Dajtit nga burg përjetë në 25 vite, ka kërkuar në Gjykatën për Krime të Rënda pushimin e çështjes dhe kthimin e celular

No Pic available
  • 2019-03-17

Tirana feston sot Ditën e Verës. Ja lista e plotë e 50 aktiviteteve

Sot nuk ke asnjë arsye që të largohesh jashtë Tiranës. Bashkia e Tiranës ka organizuar më shumë se 50 aktivitete të ndryshme festive me rastin e Ditës së Verës. Ndaj lëre makinën në shtëpi, merr fëmijët dhe shoqërinë dhe eja, i gjithë segmenti nga Sheshi Skëderbej, Bulevardi D

Ulja e dënimit të Dajtit, Prokuroria apelon në Gjykatën e Lartë
  • 2019-03-13

Ulja e dënimit të Dajtit, Prokuroria apelon në Gjykatën e Lartë

Prokuroria ka ankimuar vendimin e Gjykatës së Apelit për Krime të Rënda për Dritan Dajtin. Ky i fundit, u dënua me 25 vite burg nga Shkalla e Dytë, e cila i pranoi gjykimin e shkurtuar duke i ulur dënimin. Vendim për të cilin, organi i akuzës nuk ishte dakord, duke kërkuar dënimin e ti

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!
  • 2019-03-13

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!

Të dielën e 17 marsit, lëreni makinën në shtëpi, merrni fëmijët e shoqërinë dhe bashkojuni festimeve që Bashkia e Tiranës ka organizuar me rastin e Ditës së Verës. Një atmosferë festive e mbushur me më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë do tju shoqërojë gjatë gjithë

No Pic available
  • 2019-03-11

I  hoqën dënimin e përjetshëm, zbardhet vendimi për Dritan Dajtin

Pesë gjyqtarët e deleguar si gjyqtarë Apeli për Krimet e Rënda zbardhën vendimin për Dritan Dajtin dhe e dorëzuan pranë Apelit të Krimeve të Rënda pikërisht ditën e fundit kur edhe skadonte afati 30-ditor. Në vendim arsyetohen motivet se përse u pranua kërkesa për gjykim të shkurt