Rezultate te kerkimit per termin: +Dali +Ndreu

Meta: total 73 / total_found 73 / time 0.000 / keyword[0] dali / docs[0] 1324 / hits[0] 1883 / keyword[1] ndreu / docs[1] 2214 / hits[1] 4456 /
HISTORIA/ E fejuara e përjetshme e pronarit të hotel Kontinental në Tiranë, nga arrestimi tek tentativat e vetëvrasjeve
  • 2017-01-31

HISTORIA/ E fejuara e përjetshme e pronarit të hotel Kontinental në Tiranë, nga arrestimi tek tentativat e vetëvrasjeve

Pak ditë më parë, në Kanada, ku jetonte prej 26 vitesh, u nda nga jeta Meshan Çini. Një nga të afërmit e familjes së të fejuarit të saj, me të cilin nuk jetoi kurrë, njoftoi lajmin dhe të dhënat kyçe të jetës së një heroine që rezistoi deri në fund. Kaq u desh që të kërk

Nga Fatos Nano te Arben Ristani, ja politikanët që provuan qelinë
  • 2015-12-27

Nga Fatos Nano te Arben Ristani, ja politikanët që provuan qelinë

Janë të shumtë rastet që kanë provuar thënien lapidare të At Arapit se të jesh politikan në Shqipëri doemos do ta kesh njërën këmbë në burg dhe një në varr. Tirana Observer riboton në një raport special rastet e 50 politikanëve që kanë provuar qelitë e burgut. Pjesa më e m

DOKUMENTI I SIGURIMIT/ Ja si u arrestua Lef Nosi! Dhe nje koment
  • 2015-12-14

DOKUMENTI I SIGURIMIT/ Ja si u arrestua Lef Nosi! Dhe nje koment

Nga Auron Tare   Dokumenti i botuar sot vjen nga arkivi i Sigurimit te Shtetit dhe ben fjale per zbulimin dhe arrestimin e ish zyrtarit te larte te Regjences Lef Nosi. Kapja e Nosit nga Sigurimi ka qene gjithmone e rrethuar nga mjegulla duke mos dhene asnje detaj mbi dinamiken e ngjarjes dh

Kolaboracionizmi, si u arrestua Lef Nosi, tradhtia nga miku i tij
  • 2015-12-11

Kolaboracionizmi, si u arrestua Lef Nosi, tradhtia nga miku i tij

Tashmë që Panairi i Librit u mbyll dhe nuk ka më debate që shërbejnë për promovime librash, mendova të sillja një dëshmi dokumentare të gjendur në Arkivin e Sigurimit të Shtetit mbi figurën e Lef Nosit. Një dëshmi, e cila është në njëfarë mënyre një epilog i jetës së Nosit.

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

No Pic available
  • 2015-08-20

140 qytetarët që kanë gati lejet e legalizimit dhe duhet ti tërheqin

ALUIZNI publikon listën e 140 emrave të cilëve u është printuar leja e legalizimit,  por nuk është tërhequr nga qytetarët. Leja a tyre është në protokollin e drejtorisë Tirana 1, ish Stacioni i Trenit. Emri shoqërohet dhe me njësinë bashkiake ku ndodhet objekti i legalizuar 1 MEHMET

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit
  • 2015-07-27

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit

ALUIZNI publikon listën me 1027 emra që duhet të paraqiten pranë Agjencisë së Legalizimit për të bërë pagesën për parcelën e ndërtuar dhe më pas të pajisen me lejen e legalizimit. Lista e përfituesve janë banorë në zonën e ish-Kënetës     NR EMER ATESI MBIEMER 1 A