Rezultate te kerkimit per termin: +Dalipi

Meta: total 1000 / total_found 2271 / time 0.001 / keyword[0] dalipi / docs[0] 2271 / hits[0] 4244 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Rrugë të reja në Pezë, Veliaj: Me Edi Ramën, më shumë investime për Tiranën

Bashkia e Tiranës ka nisur investimin për ndërtimin e 3 akseve në Pezë, për ti shërbyer banorëve të zonës për lehtësimin e lëvizjes së tyre, si dhe të ndihmojw fermerët në transportimin drejt tregjeve të kryeqytetit të prodhimeve bujqësore. Nisja e investimit u inspektua nga krye

No Pic available
  • 2017-06-22

Arrestohet shqiptari 24 vjeçar, shefi i madh i organizatës së drogës

Ai është një i ri shqiptar, udhëheqësi i një bande që kishte lëshuar rrënjë në Oltrisarco të Italisë dhe kur për muaj të tërë kishte furnizuar zonën me hashash, marijuanë dhe kokainë. Fatmir Muhaj është vetëm 24 vjeç, dhe përveç të tjerash është përfshirë edhe në krim

No Pic available
  • 2017-06-20

Kërkohen 126 vite burg për 9 anëtarët e grupit Xibraka

Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dënimin me 126 vite burgim në total për anëtarët e grupit të njohur “Xibraka”. Sipas prokurorisë ky grup “i strukturuar kriminal trafikonte lëndë narkotike”.  Prokuroria për Krime të Rënda kërkon dëminin I pandehuri

No Pic available
  • 2017-06-06

Këshilli Bashkiak, PS-PD unifikojnë votat për 8 projektvendime

Mazhoranca dhe opozita në Këshillin Bashkiak të Tiranës unifikuan votat e tyre për të miratuar 8 projektvendimet të e mbetura nga mbledhja e një jave më parë. Leonard Olli: Kemi votën tonë pro duke përjashtuar pikën e fundit të Eco-Tirana. Fuqia e kartonave nga të gjitha kampet polit

No Pic available
  • 2017-05-07

Këshilli i Qarkut promovon rajonin e Tiranës, turistë të huaj në takim me traditën te Pazari i Ri

Nëse mendoni se janë valltarë, gaboheni! Nëse mendoni se janë vendas, jo! Pas tyre fshihet tradita dhe kultura e një kombi tjetër! Pazari i Ri pasditen e 4 Majit u shndërrua në një arenë të vërtet spektakli. Të shohësh një franceze që ia merr pogonishtes apo një spanjolle që k

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-03-31

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut

Avokati i Popullit ka publikuar emrat e juristëve që do të garojnë për institucionet e Vettingut. Institucioni i Avokatit sqaron se listat përmbajnë emrat e kandidatëve që plotësojnë kriteret formale dhe të kandidateve që nuk plotësojnë kriteret formale për institucionet e vlerësimi

No Pic available
  • 2017-03-19

Veliaj merr pjesë në Festivalin Ritet Panverore dhe Bio Fest-Krrabë

Nën kujdesin e Bashkisë së Tiranës, Krraba ishte mikpritësja e radhës e festivalit Ritet Panverore, ku morën pjesë disa grupe folklorike nga trevat shqipfolëse, si dhe i Bio-Fest, me punime artizanale dhe prodhime bujqësore të zonës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i sho