Rezultate te kerkimit per termin: +Dallku

Meta: total 1000 / total_found 1455 / time 0.000 / keyword[0] dallku / docs[0] 1455 / hits[0] 2381 /
Xhaka, Rashica, Basha e Dallku, luajnë futsall në Kosovë (Video)
  • 2015-12-24

Xhaka, Rashica, Basha e Dallku, luajnë futsall në Kosovë (Video)

Yjet e futbollit evropian me prejardhje nga Kosova, kanë zbritur në Prishtinë për festat e fund vitit. Granit Xhaka, Milot Rashica, Migjen Basha e Armend Dallku e shfrytëzuan pushimin që të marrinë pjesë në turneun “Coca Cola New Year Futsal&rd

Duka e Vokrri: Nuk na e prishin harmoninë
  • 2015-11-14

Duka e Vokrri: Nuk na e prishin harmoninë

Dy presidentët e Federatave të Shqipërisë dhe Kosovës, Armand Duka dhe Fadil Vokrri janë të bindur se dy kombëtaret kanë të ardhme të ndritura dhe mes tyre nuk ka ndasi. Nga momenti i lamtumirës së dy kuqezinjve, Dallku dhe Curri e deri në fundin e ndeshjes festive ata ishin bashkë.

Në Prishtinë triumfon futbolli shqiptar, 2-2 në vëllazërore
  • 2015-11-14

Në Prishtinë triumfon futbolli shqiptar, 2-2 në vëllazërore

Yjet e së ardhmes së Kosovës dhe Shqipërisë tregojnë vlerat Ermal Kuka Atmosfera Lamtumira – Armend Dallku dhe Debatik Curri i kanë dhënë dje zyrtarisht lamtumirën kombëtares shqiptare të futbollit, edhe pse do të vazhdojnë të jenë pjesë e futbollit të luajtur. Dallku

Curri dhe Dallku pensionohen nga Kombëtarja
  • 2015-11-13

Curri dhe Dallku pensionohen nga Kombëtarja

Debatik Curri dhe Armend Dallku janë pensionuar nga Kombëtarja. Dyshja prishtinase sot në miqësoren Kosovë –Shqipëri përfundimisht u pensionuan nga Kombëtarja Shqiptare. Curri aktualisht është pjesë e Flamutarit të Vlorës, nd&eum

Një tjetër kuqezi i jep lamtumirën kombëtares me Kosovën
  • 2015-11-07

Një tjetër kuqezi i jep lamtumirën kombëtares me Kosovën

Kanë luajtur bashkë për disa vite te Vorskla Poltava, në Ukrainë. Kanë qenë shokë të ngushtë edhe në kombëtaren kuqezi, ndërsa kanë vendosur të jenë me të njëjtin hap edhe në "lamtumirën" kuqezi. Armend Dallku dhe Debatik Curri do të jenë dy nga personazhet e ditës në miqës

Në ndeshjen Kosovë-Shqipëri, pensionohet një legjendë
  • 2015-11-04

Në ndeshjen Kosovë-Shqipëri, pensionohet një legjendë

Miqësorja ndërmjet Kosovës e Shqipërisë, e paraparë për t’u zhvilluar më 13 nëntor në Prishtinë, do ta sjell një moment pikëllimi. Kjo pasi Armend Dallku zyrtarisht do të pensionohet nga Kombëtarja Shqiptare. Kët&e

Dallku i jep lamtumirën kombëtares në ndeshjen me Kosovën
  • 2015-11-04

Dallku i jep lamtumirën kombëtares në ndeshjen me Kosovën

Armend Dallku padyshim që është njëri nga lojtarët më të mirë të mbrojtjes që ka pasur Kombëtarja shqiptare.Armend DallkuMbrojtësi vushtrrias ka veshur fanellën e Kombëtares për nëntë vite radhazi, ndërsa ka luajtur hiq më pak se 64 ndeshje.Në vitin e fundit Dallku nuk ka qenë