Rezultate te kerkimit per termin: +Dallku

Meta: total 1000 / total_found 1448 / time 0.000 / keyword[0] dallku / docs[0] 1448 / hits[0] 2364 /
Shkelqejne kuqezinjte Sadiku e Lenjani shenojne gol
  • 2015-08-23

Shkelqejne kuqezinjte Sadiku e Lenjani shenojne gol

brbrLajme te mira per Xhani De Biasin pasi disa prej legjionareve shqiptare ne kampionatet europiane kane gjetur golin ne fundjave ose kane qene vendimtare me veprimet e tyre per skuadrat perkatese Bazeli i Xhakes dhe Gashit ka fituar serish ne transferte takimin e 6 rresht ne kampionat dhe kryeson

Shkëlqejnë kuqezinjtë, Sadiku e Lenjani shënojnë gol
  • 2015-08-23

Shkëlqejnë kuqezinjtë, Sadiku e Lenjani shënojnë gol

Lajme te mira për Xhani De Biasin pasi disa prej legjionarëve shqiptare ne kampionatet europiane kane gjetur golin ne fundjave ose kane qene vendimtare me veprimet e tyre per skuadrat përkatëse. Bazeli i Xhakes dhe Gashit ka fituar serish ne transferte takimin e 6 rresht ne kampionat dhe kryeso

Lider si Dallku lind, nuk bëhesh
  • 2015-08-07

Lider si Dallku lind, nuk bëhesh

Lojtarët si Armend Dallku rrallë bien në sy dhe marrin merita të veçanta, pasi mbrojtësi veteran i Vorsklas është një nga ata futbollistë që e bën detyrën në mënyrë perfekte, duke dhënë shpirtin në fush&

Kështu De Biasi e ndërtoi “Shqipërinë e Madhe”!
  • 2015-06-15

Kështu De Biasi e ndërtoi “Shqipërinë e Madhe”!

Mbrojtja e hekurt, mesfusha cilësore, fiziciteti dhe sulmi pa pika referimi. Rrugëtimi i nisur në shkurt të 2012-ës dhe frytet e një pune të palodhur dhe disa herë të kritikuar. Plot 33 debutues dhe vlera e grupit me thënien “të gjithë

Dallku pensionohet në ndeshjen ndaj Serbisë?
  • 2015-04-03

Dallku pensionohet në ndeshjen ndaj Serbisë?

Mbrojtësi Armend Dallku, këpucët e Kombëtares i ka vënë në ‘gozhdë’. Futbollisti, i cili ka regjistruar 64-paraqitje me fanelën e Shqipërisë (ka shënuar një gol), pret që të përshëndet me Kombëtaren

Bursa për fëmijët e punëtorëve të Komunës
  • 2015-02-22

Bursa për fëmijët e punëtorëve të Komunës

Disa studentë të rrethinës së Vushtrrisë kanë qenë më fatlumë se të tjerët pasi që kanë përfituar bursa falë asaj që prindërit ose të afërmit e tyre janë punëtorë të komunës. Por disa të tjerë që i kanë merituar bursat falë notave që i kanë paraqitur në indeksët e ty

Çfarë takimi pune patën shqiptarët me Andry Shevchenkon?
  • 2015-02-05

Çfarë takimi pune patën shqiptarët me Andry Shevchenkon?

Dy shqiptarët e skuadrës ukrainase, Vorlska Potlavës, Armend Dallku dhe Ahmed Januzi, kanë pasur mundësinë të takojnë njërin ndër sulmuesit më të mirë që ka pasur futbolli, Andry Shevchenko. Ky takim me ish sulmuesin e Milanit,