Rezultate te kerkimit per termin: +Damaskut

Meta: total 1000 / total_found 1718 / time 0.001 / keyword[0] damaskut / docs[0] 1718 / hits[0] 2073 /
Tensioni Iran-Izrael, Gjermania ndalon avionët e Teheranit
  • 2019-01-21

Tensioni Iran-Izrael, Gjermania ndalon avionët e Teheranit

Jemi gati për luftën vendimtare që do të sjellë zhdukjen e Izraelit. Forcat tona të armatosura janë të përgatitura për ditën ku Izraeli do të shkatërrohet. Këto janë fjalë të shefit të aeronautikës iraniane, Aziz Nasirzadeh sipas televizionit shtetëror të Teheranit dhe të publi

Izraeli: Politika jonë është të dëmtojmë Iranin në Siri!
  • 2019-01-20

Izraeli: Politika jonë është të dëmtojmë Iranin në Siri!

“Ne kemi një politikë të vazhdueshme për të dëmtuar kapjen e Sirisë nga Irani dhe për të sulmuar këdo që përpiqet të na dëmtojë, një politikë që nuk ndryshon, pavarësisht nëse janë në Izrael ose në një vizitë historike në Çad”. Këtë e theksoi kryeministri Ben

Izraeli pranon se ka kryer goditje ajrore në Siri
  • 2019-01-13

Izraeli pranon se ka kryer goditje ajrore në Siri

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se një goditje ajrore izraelite në Siri, kishtevënë në shënjestër armë iraniane. Duke folur të dielën në një mbledhje të kabinetit israelit, zoti Netanyahu tha se në 36 orët e fundit, forca ajrore kishte goditur depo iraniane që kishin

Raporti sekret: Sulmet e Izraelit mbi Siri rrezikuan dy avionë udhëtarësh
  • 2018-12-26

Raporti sekret: Sulmet e Izraelit mbi Siri rrezikuan dy avionë udhëtarësh

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka thënë se Izraeli ka kryer sulme ajrore mbi objektivat sirianë, në të njëjtën kohë kur dy avionë udhëtarësh po uleshin në Bejrut dhe Damask, duke vënë në rrezik serioz pasagjerët. Ushtria izraelite vuri dy avionë civilë në rrezik të menjëhershë

Palestinë, armëpushim mes militantëve dhe Izraelit?
  • 2018-10-27

Palestinë, armëpushim mes militantëve dhe Izraelit?

Militantët palestinezë thanë të shtunën se do të ndalonin sulmet e tyre me raketa në Izrael nga Gaza, pasi Egjipti negocioi një marrëveshje armëpushimi. “U arrit një marrëveshje gjithëpërfshirëse e armëpushimit, e cila hyri në fuqi menjëherë në këmbim të një ndalimi të

A DO TË LUFTOJË USHTRIA GJERMANE NË SIRI?
  • 2018-09-11

A DO TË LUFTOJË USHTRIA GJERMANE NË SIRI?

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula von der Leyen viziton ushtrinë gjermane në bazën Al Azraq, Jordani. Janar 2018 A do të marrë pjesë ushtria gjermane, Bundeswehr, në luftimet kundër trupave qeveritare në Siri? Ajo që mund të duket e vështirë për t’u imagjinuar është disku

Siri, mediat: Raketa izraeliane pranë aeroportit të Damaskut
  • 2018-06-26

Siri, mediat: Raketa izraeliane pranë aeroportit të Damaskut

Dy raketa izraeliane kanë goditur objektiva pranë aeroportit ndërkombëtar të Damaskut. Lajmi bëhet i ditur nga mediat vendase dhe televizioni shtetëror sirian. Sipas Observatorit për të Drejtat e Njeriut, sulmi ka ndodhur rreth orës 01:00 të natës dhe raketat kanë goditur një depozitë