Rezultate te kerkimit per termin: +Damian +Gjiknuri

Meta: total 1000 / total_found 3972 / time 0.002 / keyword[0] damian / docs[0] 4308 / hits[0] 5295 / keyword[1] gjiknuri / docs[1] 4736 / hits[1] 11008 /
Grupi i ri i PD, Murrizi si kryetar opozite: Do e krijojmë ne! Gjiknuri e fton në bisedime
  • 2019-03-26

Grupi i ri i PD, Murrizi si kryetar opozite: Do e krijojmë ne! Gjiknuri e fton në bisedime

Myslim Murrizi, njëri nga dy deputetët demokratë që nuk iu bind vendimit për lënien e mandatit, në një intervistë për Top Channel tregon hapin e radhës që do të hedhë bashkë me të tjerë deputetë demokratë që zunë karriget bosh të kolegëve të tyre dhe planet për ndryshimin e

Protestuesi  Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)
  • 2019-03-22

Protestuesi Gjiknurit: O legen, hajde në Unazë të Re të të veshim si nuse! (Video)

Ditën e sotme, protestuesit e opozitës morën pjesë në një tubim para Parlamentit, teksa brenda zhvillohej seanca plenare ku u betuan 3 deputetë të rinj. Ndër të parët që mbërritën në Parlament ishin deputetët Bashkim Fino, Bledi Çuçi, Ditmir Bushati dhe Damian Gjiknuri. Pikërisht,

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)
  • 2019-03-13

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)

Lulzim Basha u ndal sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit. Kreu i PD, tha se Dibra dhe dibranët e kanë vrarë frikën të parët dhe kanë ndezur shpresën për ti prirë marshimit të pandalshëm për rrëzimin e qeveris

Basha: Nuk do ketë më parlament, dorëheqje dhe hetim për Ramën
  • 2019-02-19

Basha: Nuk do ketë më parlament, dorëheqje dhe hetim për Ramën

Kryedemokrati Lulzim Basha, në një prononcim për mediat pas takimit me Bujar Nishanin, deklaroi se hapi i parë i qeverisë tranzitore është dorëheqja dhe nisja e hetimit ndaj kryeministrit Edi Rama. Ajo që ndodhi nuk ka kthim mbrapa, nuk do ketë më parlament, nuk ka pasur, por nuk do ket

No Pic available
  • 2019-02-14

Opozita në shesh në 16 shkurt, Rama udhëton në bastionin e tij!

Teksa të shtunën pritet të zhvillohet protesta e opozitës në Tiranë, kryeministri Edi Rama duket se do të vijojë agjendën normale të takimeve. Kreu i qeverisë do të jetë në Vlorë. Të paktën kështu bën me dije ish-ministri i Transporteve, Damian Gjiknuri, i cili shkruan se të shtu

KLSH kap mat Ballukun, auditimi në Albcontrol zbulon lojën e tenderave
  • 2019-02-07

KLSH kap mat Ballukun, auditimi në Albcontrol zbulon lojën e tenderave

Ministrja e re e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka nisur një revolucion me dorë të hekur të institucionin që i besoi kryeministri Edi Rama, duke çmontuar klanin që paraardhësi i saj Damian Gjiknuri kishte ndërtuar. Ajo ka shkarkuar drejtorët më të lartë në ministri, t

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?
  • 2019-02-05

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?

Kryeministri Edi Rama vendosi që me një të rënë të lapsit të kryejë një operacion fshesa në qeverinë e tij, e cila vegjetonte duke mos u pasuruar me figura të reja prej 5 vitesh. Në mbledhjen e Asamblesë së PS në dhjetor, Rama shkarkoi të gjithë benjaminët e tij që kishin drejtua