Rezultate te kerkimit per termin: +Damini

Meta: total 206 / total_found 206 / time 0.000 / keyword[0] damini / docs[0] 206 / hits[0] 260 /
No Pic available
  • 2017-01-10

Myzeqarja që dashuroi kosovarin

Identiteti jakovian në idilin poetik të dashurisë Aurora Damini Arratia e dy të rinjve për të realizuar ëndrrën e përbashkët, a ishte tipike për myzeqarët? Në vitet 1938 gjithkush do të habitej që një vajzë myzeqare ortodokse të dashurohej marrëzisht me një djalë kosovar muslima

Betohen 10 gjyqtarë të rinj, Nishani: Kthehuni në shembuj të sistemit të drejtësisë
  • 2015-10-05

Betohen 10 gjyqtarë të rinj, Nishani: Kthehuni në shembuj të sistemit të drejtësisë

TIRANË, 2 Tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-.Këshilli i Lartë i Drejtësisë, zhvilloi sot, mbledhjen plenare, e cila nisi me ceremoninë e betimit të 10 magjistratëve të dekretuar nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në detyrën e gjyqtarit, pas propozimit të bërë nga KLD.Pas leximit të f

No Pic available
  • 2015-10-03

Betohen 10 gjyqtarë të rinj, Nishani: Jini shembuj të sistemit të drejtësisë

Janë betuar sot dhjetë gjyqtarët e rinj të dekretuar nga Presidenti i Republikës. Nishani, inkurajoi gjyqtarët e rinj që të jenë shembull për sistemin e drejtësisë. Betimi mbi Kushtetutë u bë nga gjyqtarët: 1. Nurjeta Petrit Tafa, në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Durrës; 2. Enkeleda

Apeli u heq arrestin Fatmir Kajollit dhe djemve
  • 2015-07-24

Apeli u heq arrestin Fatmir Kajollit dhe djemve

Gjykata e Apelit në Vlorë ka ndryshuar masën e sigurisë për Fatmir Kajollin dhe dy djemtë e tij, të cilët ishin në kërkim që prej një muaji. Të dyshuarit dhunuan një numërues më datë 24 qershor, si dhe shkatërruan qendrën e numërimit të votave në Fier. Ndaj tyre, Gjykata e Fie

Si u korruptua gjyqtarja e Laçit, avokati i fshehu paratë në çorape
  • 2015-06-15

Si u korruptua gjyqtarja e Laçit, avokati i fshehu paratë në çorape

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi dje masën e sigurisë "arrest me burg pa afat" për gjyqtaren e Lezhës, Parashqevi Ademi dhe avokatin Gjovalin Ndokaj. Prokuroria zbardh gjithë skemën e korrupsionit me 2 milionë lekë të vjetra. Si u kthyen nga të akuzuar, në bashkëpunëtorë të drejt

20 mijë euro për gjyqtarët/Arrest me burg për shoferin e gjykatës së Vlorës
  • 2015-06-14

20 mijë euro për gjyqtarët/Arrest me burg për shoferin e gjykatës së Vlorës

Robert Petoshati, shoferi i kryetares së Gjykatës së Apelit në Vlorë, së bashku me Myqerem Celën do të qëndrojnë në burg nën akuzën e korrupsionit me 20 mijë euro për llogari të një çështje gjyqësore, ndërsa arrest në shtëpi është vendosur për Gjolek Xhaferrin. Sipas pol

Liruan tre persona VIP, prokuroria i kërkon KLD-së hetimin e gjyqtarëve
  • 2014-08-05

Liruan tre persona VIP, prokuroria i kërkon KLD-së hetimin e gjyqtarëve

Përplasja Organi i akuzës kërkon inspektim për lirimin e Ben Qimes, Arben Gropës dhe Erjon Sadikajt KLD ka reaguar menjëherë pas prokurorisë, duke u shprehur se ka nisur shqyrtimi paraprak i ankesave Lirimi i tre personave VIP nga gjykatat shqiptare, të cilët kërkoheshin nga drejtësia it