Rezultate te kerkimit per termin: +Danaj

Meta: total 557 / total_found 557 / time 0.000 / keyword[0] danaj / docs[0] 557 / hits[0] 1097 /
Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!
  • 2019-02-26

Disiplina dënon Partizanin, por tifozët e kuq do jenë në derbi!

Derbi i kryeqytetit do të ketë të pranishme të dyja tifozeritë. Komisioni i Disiplinës ka dënuar me dy ndeshje pa tifozë Partizanin për mospërmbushjen e përgjegjësive në ndeshjen ndaj Flamurtarit. Gjithsesi bëhet fjalë për dy takime të cilat Partizani do ti luajë si skuadër pritë

Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!
  • 2019-01-30

Disiplina toleron Kukësin dhe pezullon presidentin e Laçit!

Komisioni i Dispilinës i mbledhur këtë të mërkurë për të shqyrtuar episodet e javës së 19-të të Kategorisë Superiore, ka marrë këto vendime, ku bie në sy tolerimi që është i bërë Kukësit për ngjarjet që ndodhën në sfidën ndaj Laçit por edhe pezullimi i presidentit të kur

Ndahen çmimet letrare 2016/ Kumbaro: Dy fitues dhe 10 libra që duhen lexuar!
  • 2017-12-08

Ndahen çmimet letrare 2016/ Kumbaro: Dy fitues dhe 10 libra që duhen lexuar!

Janë vetëm dy fitues, por 10 libra që duhen lexuar,- kështu shkruan në Facebookun e saj ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro pas ndarjes së çmimeve letrare 2016 mbrëmjen e djeshme. Dy fituesit ishin Idlir Azizaj, i cili fitoi Çmimin e madh letrar për vitin 2016 me novelën dramaturgjike S

Ministria e Kulturës shpall fituesit për Çmimet Kombëtare të Letërsisë
  • 2017-12-06

Ministria e Kulturës shpall fituesit për Çmimet Kombëtare të Letërsisë

Ministria e Kulturës ka ndarë sot, çmimet e mëdha të Letërsisë, për vitin 2016. Vepra më e mirë e vitit e Letërsisë Shqipe dhe Vepra më e mirë e vitit e përkthyer, kanë qenë dy çmimet e ndara sot. Vepra më e mirë e vitit të Letërsisë Shqipe për vitin 2016, iu dha shkrimtarit

Shpallen pretendentët për Çmimet Kombëtare të Letërsisë
  • 2017-12-05

Shpallen pretendentët për Çmimet Kombëtare të Letërsisë

Pesë shkrimtarë mes tyre dhe emra të rinj janë kandidatë për çmimin e madh të letërsisë që çdo fundviti akordohet nga Ministria e Kulturës. Çmimet do të ndahen nesër më dt 6 dhjetor, ora 17.00, në sallën e Teatrit të Kukullave. Juria e përbërë nga Primo Shllaku, në cilësinë

Kapet 39 kg hashash, banorët ndihmojnë trafikantin të arratiset me pranga
  • 2017-11-06

Kapet 39 kg hashash, banorët ndihmojnë trafikantin të arratiset me pranga

Policia e Vlorës ka ushtruar disa kontrolle ndaj shtetasve të ndryshëm e në banesat e tyre për të cilët ka patur informacion se ushtronin aktivitetin kriminal të prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike, duke sekuestruar në total 39 kg hashash.  Ditën e djeshme janë arrestuar në fl

No Pic available
  • 2017-10-28

Disiplina dënon me 4 ndeshje pa tifozë Flamurtarin

Komisioni Disiplinës ka dënuar me katër ndeshje pa tifozë ekipin e Flamurtarit. Vendimi i Disiplinorit vjen pasi në ndeshjen e fundjavës me Kamzën tifozët e saj hodhën parrulla ofenduese duke shkaktuar dhe ndërprerjen e përkohshme të lojës. Ky vendim sipas Komisionit të Disiplinës mer