Rezultate te kerkimit per termin: +Danimarkn

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] danimarkn / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Kuzhe: Në Rumani, Shqipëria synon barazimin ose fitoren

“Nisn eliminatoret, tani sht koha q un dhe skuadra t jemi nn presion” Vetm 24 or prpara ndeshjes me Rumanin, Josip Kuzhe shfaqet optimist pr debutimin e Shqipris n Euro 2012. Drejtuesi i stolit kuqezi thekson se Kombtarja do t luaj pr barazim, pse jo edhe fitore n Pjatra Neamnt, ndrsa ko

No Pic available
  • 2010-06-14

Hollanda fiton në Johanesburg 2-0 me Danimarkën

Hollanda e ka nisur me fitore Kupn e Bots duke mundur 2 – 0 Danimarkn n Johanesburg. Portokallinjve kan kaluar n avantazh fal autogolit t Polsen n fillimin e pjess s dyt dhe golit t Kut pak para fundit. Holandezi Arjen Roben kt ndeshje e ka ndjekur nga stoli. Takimi m i rndsishm pr sot do t je

Shorti pr Kampionatin botror 2010
  • 2009-12-05

Shorti pr Kampionatin botror 2010

Shorti pr Kampionatin botror 2010 u trhoq t premten mbrma n Cape Town dhe vmendja kryesore sht prqendruar n Grupin G, ku Brazili, Bregu i Fildisht dhe Portugalia jan pozicionuar s bashku me Koren e Veriut n Grupin e Vdekjes. Nikoqiri Afrika e Jugut kishte short t vshtir n Grupin A s bashku me Meksik

Plus 12 me grip
  • 2009-12-04

Plus 12 me grip

Brenda dy ditsh, numri i t prekurve nga Gripi i Derrave n Kosov sht rritur pr 12 veta m shum. Vetm dy dit m par, gjithsej numri i t prekurve nga ky virus sht lajmruar t jet 167, ndrsa Ministria e Shndetsis t enjten ka thn se tashm n Kosov jan 179 raste pozitive me A H1N1. Ndrsa shte ditur se ng

Hyri n fuqi Traktati i Lisbons
  • 2009-12-01

Hyri n fuqi Traktati i Lisbons

Presidenti i par i BE-s, Herman Van Rompuy dhe prfaqsuesja e lart pr shtje t jashtme, Catherine Ashton, sot edhe zyrtarisht morn prsipr funksionet e tyre, me hyrjen n fuqi t Traktatit t Lisbons. Sot qytetart e BE-s po hyjn n nj epok t re, deklaroi kryeministri i Suedis, Fredrik Reinfeldt, vendi i s