Rezultate te kerkimit per termin: +Danimarka

Total: 3298
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.854Z

Fiton Danimarka, eliminohet Kameruni

Danimarka mposhti Kamerunin 2-1 në ndeshjen tjetër të Grupit E duke mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në fazën e tyre ndërsa eliminoi nga gara ekipin afrikan. Samuel Eto’o e kaloi në epërsi Kamerunin në minutën e 10-të dhe u bë futbollisti i katërt (nga Kameruni) që shënoi go

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:39.403Z

Danimarka befason Holandën

Me një gol nga Krohn-Dehli në minutën e 24-të, Danimarka befasoi Holandën duke e mposhtur me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë të Grupit B në Euro 2012. Edhe pse e favorizuar dhe me historinë në anën e saj, Holanda zhgënjeu duke humbur duelin e më të zbehu gjasat për kualifikim të më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.889Z

Danimarka forcon kufirin

Danimarka filloi kontrollet e rrepta në kufirin e saj me Gjermaninë dhe Suedinë, një masë kjo tepër e kontestuar, brenda por edhe jashtë vendit nordik. Por kryeministri danez u detyrua të ndërmarrë masën në fjalë pas k&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.500Z

Danimarka fiton Eurovisionin (VIDEO)

Danimarka ka triumfuar në edicionin e 58-të të Eurovisionit me këngën Only Teardrops të kënduar nga Emmelie de Forest. Këngëtarja 20 vjeçare ka mposhtuar 25 finalistët tjerë. Përfaqësuesja e shtetit ka kënduar e 18-ta në natën finale të mbajtur në Malmo të Suedis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.917Z

Danimarka barazon ne Armeni

0 brbr SSSAbrASS brbrNe ndeshjen tjeter te grupit tone Danimarka ka barazuar 0 8211 0 ne Armeni Danezet kane pasur raste te shumta por nuk kane arritur te shenojnebrbr brbrEkipi i Morten Olsen mbetet ne vendin e dyte ne renditje me 12 pike Danimarka ka tani vetem nje ndeshje me Portugaline ku do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.402Z

Danimarka refuzon kërkesen e NATO-s

Kopenhagen, 26 gusht - Danimarka sot ka refuzuar një kërkesë të bërë nga NATO që të dërgojë aeroplanë luftarak, F16, në Afganistan. Ministrja e Jashtme, Lene Espersen, konfirmoi lajmin pas një takimi të komitetit parlamentar suedez për politikë të jashtme, ka raportuar REL. Esperse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.013Z

Danimarka surprizon Suedinë në shtëpi

 Ishte më shumë një humbje e Suedisë sesa një fitore e Danimarkës. Kjo edhe për faktin se vendasit humbën një penallti me anë të Kim Kallstrom që në minutat e para. Më pas Danimarka u tregua më racionale duke shënuar edhe golin me anë të Kahlenberg. Danimarka kryeson grupin to

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama