Rezultate te kerkimit per termin: +Dar

Meta: total 1000 / total_found 1789 / time 0.001 / keyword[0] dar / docs[0] 1789 / hits[0] 3220 /
Kryeinspektori i Arsimit: Mbyllen 6 shkolla private dhe 21 kopshte e çerdhe
  • 2016-03-27

Kryeinspektori i Arsimit: Mbyllen 6 shkolla private dhe 21 kopshte e çerdhe

Intervista Bashkim Muça: Situata ka ndryshuar ndjeshëm: Tashmë funksionojnë komisionet e disiplinës dhe të etikës Shpresa Mezini Pas mbylljes së 12 shkollave të mesme private në muajin korrik të vitit 2014, MAS ka mbyllur edhe 6 institucione të tjera të arsimit parauniversitar jopublik

Matura 2016, provimet në datat 4-24 qershor
  • 2016-03-25

Matura 2016, provimet në datat 4-24 qershor

Publikohet udhëzimi i MAS. Detaje mbi afatet, nivelin e gjuhës dhe procedurat e zhvillimit të testimeve Shpresa Mezini Provimet e Maturës Shtetërore për këtë vit shkollor do të zhvillohen në datat 4-24 qershor. Në mbështetje të ligjit Për sistemin arsimor parauniversitar në Republik

Brukseli dhe Lufta III Botërore
  • 2016-03-23

Brukseli dhe Lufta III Botërore

ROLAND QAFOKU Shiu ishte një mik i përhershëm në Bruksel. Qielli ishte gri, ndërsa rrezet e diellit ishin miq gjithnjë e më të largët. Jeta në kryeqytetin e Europës së Bashkuar rridhte aq e qetë jashtë në rrugë, por ama ziente në zyrat e godinave të qelqta në down town. Makinat r

Klithma e Oriana Falaçit që vlen edhe sot: Zgjohuni! Integralistët myslimanë po na vjedhin lirinë!
  • 2016-03-22

Klithma e Oriana Falaçit që vlen edhe sot: Zgjohuni! Integralistët myslimanë po na vjedhin lirinë!

Kjo është një pjesë nga libri i gazetares Oriana Falaçi të botuar në 2001. Libri i saj i titulluar Zemërim dhe krenari  bënte thirrje që të zgjohemi pasi integralistët po na vjedhin lirinë. *** Zgjohuni njerëz! Zgjohuni! Të frikësuar siç jeni pasi trembeni se mund të shkoni kun

No Pic available
  • 2016-03-21

Refugjati sirian sheh mundësi të arta biznesi në Shqipëri

Vetëm disa muaj pasi mbërriti në Shqipëri si refugjat, biznesmeni nga Alepo, Samer Darëish drejton një biznes veshjesh dhe ëndërron mundësi më të mëdha të biznesit nëpër Ballkan. Një magazinë e madhe e sapolyer me bojë në Babrru, në periferi të kryeqytetit është vendi ku bën

Historia/ Refugjati sirian ngre biznes në Shqipëri
  • 2016-03-21

Historia/ Refugjati sirian ngre biznes në Shqipëri

Vetëm disa muaj pasi mbërriti në Shqipëri si refugjat, biznesmeni nga Alepo, Samer Darëish drejton një biznes veshjesh dhe ëndërron mundësi më të mëdha të biznesit nëpër Ballkan. Një magazinë e madhe e sapolyer me bojë në Babrru, në periferi të kryeqytetit është vendi ku bën

Pas nxënësve, edhe mësuesit më të mirë janë ata të Beratit
  • 2016-03-19

Pas nxënësve, edhe mësuesit më të mirë janë ata të Beratit

Raporti Testimi në rrethe, arsimtarët e Tiranës më të dobëtit, ata të fshatrave më të përgatitur se të qyteteve Shpresa Mezini Pas zbulimit të faktit se nxënësit më të mirë në shkallë vendi janë ata të Beratit, zbardhet një tjetër tregues po kaq i rëndësishëm, që gjithash