Rezultate te kerkimit per termin: +Dar

Meta: total 1000 / total_found 1855 / time 0.001 / keyword[0] dar / docs[0] 1855 / hits[0] 3297 /
PD: Veliaj i zhytur në tenderë korruptivë me fitues të paracaktuar
  • 2016-10-09

PD: Veliaj i zhytur në tenderë korruptivë me fitues të paracaktuar

Partia Demokratike akuzon kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj, se i ka dhënë kompanisë së klientëve të tij, fondin për pastrimin e Tiranës. Sipas këshilltarit tw djathtw Leonard Olli, prokurimi është dhënë në shkelje të plotë të ligjit, pa konkurrim dhe pa tender. Deklarata e plotë

No Pic available
  • 2016-09-22

PD çon në Gjykatën Kushtetuese Vetting-un

Partia Demokratike vendosi ta ankimojë ligjin e Vetting-ut në Gjykatën Kushtetuese. Opozita e sheh këtë institucion si mundësinë e fundit për të rrëzuar një ligj, që sipas Partisë Demokratike i jep qeverisë kontrollin politik mbi organet që do të vendosin për pastërtinë e gjyqtar

No Pic available
  • 2016-09-21

Problemi shqiptar Nga Branko Merxhani

Rubrika: Si shkruanin paraardhësit Problemi shqiptar Nga Branko Merxhani Botuar më 1935 Problemi ose Problematiciteti shqiptar… – Kemi trashëguar, thonë, një të shkuar kaotike; po kalojmë, thonë, një të tanishme kaotike: e ardhmja paraqitet si një zero matematike: “Shik

Voltana Ademi ankohet: Qeveria nuk na ka financuar projektet (ska bërë asgjë deri tani)
  • 2016-09-21

Voltana Ademi ankohet: Qeveria nuk na ka financuar projektet (ska bërë asgjë deri tani)

Një vit pas marrjes së mandatit në krye të bashkisë së Shkodrës, BIRN Albania intervistoi kryetaren e bashkisë Znj. Ademi lidhur me përmbushjen e premtimeve elektorale, bazuar mbi shqetësimet e ngritura nga vetë banorët e kësaj zone. Nga Anila Dushi Cilat janë 3 arritjet/premtimet k

Vetting-u ankimohet në Kushtetuese nga PD. Dje hyri në fuqi
  • 2016-09-21

Vetting-u ankimohet në Kushtetuese nga PD. Dje hyri në fuqi

Partia Demokratike vendosi ta ankimojë ligjin e Vetting-ut në Gjykatën Kushtetuese. Opozita e sheh këtë institucion si mundësinë e fundit për të rrëzuar një ligj, që sipas Partisë Demokratike i jep qeverisë kontrollin politik mbi organet që do të vendosin për pastërtinë e gjyqtar

No Pic available
  • 2016-09-17

Gruaja tentoi të fusë drogë në burgun e Durrësit, arrestohet

Një grua 43-vjeçare është arrestuar nga policia e Durrësit pasi tentoi të fusë drogë në ambientet e burgut të qytetit. Më darë 16.09.2016 Albana Caraj 43 vjeçe, banuese në Durrës. kishte shkuar në I.E.V.P. Durrës për të takuar një të afërmin e saj dhe gjatë kontrollit fizik i

No Pic available
  • 2016-09-17

Ekonomiku pa kartona, maturantët rrezikojnë Universitetin

Kur ndajnë vetëm 3 ditë nga mbyllja e fazës së parë të regjistrimeve në universitete, maturanët e shkollës Teknike-Ekonomike në Tiranë nuk janë pajisur ende me kartonin e diplomave. Drejtori i këtij instucioni tha se ka ardhur një furnizim i pjesshëm i tyre pa dhënë informacion pë