Rezultate te kerkimit per termin: +Daraa

Meta: total 36 / total_found 36 / time 0.000 / keyword[0] daraa / docs[0] 36 / hits[0] 48 /
Assadi vendos nën kontroll vendlindjen e rebelimeve kundër tij
  • 2018-07-31

Assadi vendos nën kontroll vendlindjen e rebelimeve kundër tij

Regjimi sirian ka rimarrë një copë territori në jug të Sirisë që ishte nën kontrollin e Shtetit Islamik, duke vulosur fitoren e saj ushtarake në territoret strategjike jugore që u rebeluan në 2011 kundër Bashar al-Asadit dhe duke rivendosur plotësisht mbajtjen e saj mbi kufirin me izrae

No Pic available
  • 2017-07-11

Siri, armëpushimi po zbatohet gjerësisht

Një organizatë siriane që monitoron luftën tha sot se armëpushimi i arritur për tre krahina të pjesës jugore të vendit po zbatohet gjerësisht, me disa raportime për dhunë. Kjo vjen ndërkohë që qeveria dhe rebelët sirianë po përgatiteshin për të hapur raundin e fundit të bisedime

Beteja e Aleppos në Siri, këto janë 4 frontet kundërshtare
  • 2016-02-17

Beteja e Aleppos në Siri, këto janë 4 frontet kundërshtare

Eksperti i Lindjes së Mesme, Erich Gysling (79), thekson se, regjimi sirian nuk do ndalë luftën, pasi sipas saj të gjithë grupet rebele janë terroriste, ndërsa një fitore e Assadit do sillte katastrofë humanitare në Siri. Sunitët, sipas tij, kurrë nuk do ndalin luftimet derisa të jenë

Katastrofa siriane
  • 2015-03-12

Katastrofa siriane

Nga Kersten Knipp Katër vjet më parë, sirianët u ngritën kundër regjimit të Assadit. Protestat u përhapën në luftë me shumë fronte. Shpejt nisën të luajnë rol edhe xhihadistët. Tani janë ata që i garantojnë mbijetesën politike Assadit. "Populli dëshiron përmbysjen e regjimit"

No Pic available
  • 2015-03-10

KATASTROFA SIRIANE

KERSTEN KNIPP* Katër vjet më parë, sirianët u ngritën kundër regjimit të Assadit. Protestat u përhapën në luftë me shumë fronte. Shpejt nisën të luajnë rol edhe xhihadistët. Tani janë ata që i garantojnë mbijetesën politike Assadit. “Populli dëshiron përmbysjen e regjimit

Siri 23 rebele te vrare ne Daraa
  • 2014-10-03

Siri 23 rebele te vrare ne Daraa

0 brbr brbr23 ushtare siriane kane mbetur te vrare ne luftimet me rrebelet ne provincen jugore te Daraa- sbrbr brbrLajmi behet i ditur nga Observatori Kombetar per te Drejtat e Njeriut ne Siribrbr brbrForcat e regjimit jane perpjekur por pa sukses qe te pushtojne qytetin e Deir Al Adas pozicionuar

No Pic available
  • 2013-09-15

Opozita siriane hedh poshtë planin ndërkombëtar

SIRI- Kreu i grupit opozitar, Ushtria Siria e Lirë thotë se plani i ofruar nga Rusia për të pastruar Sirinë nga armët e saj kimike nuk do të zgjidhë konfliktin në vend. Komandanti i kryengritësve i bëri komentet dje në Stamboll, ndërko