Rezultate te kerkimit per termin: +Dardha

Meta: total 1000 / total_found 1045 / time 0.000 / keyword[0] dardha / docs[0] 1045 / hits[0] 1565 /
Elbasan/ Fqinjët gjejnë gruan e pajetë në banesë, ja dyshimet e policisë
  • 2019-04-06

Elbasan/ Fqinjët gjejnë gruan e pajetë në banesë, ja dyshimet e policisë

Një grua e moshuar është gjetur e pajetë në banesën e saj, në lagjen Beqir Dardha në Elbasan. Policia njofton se gruaja me iniciale H.P., 86 vjeçe është  gjetur e pajetë nga fqinjët. Nga këqyrja paraprake e kryer nga mjeku ligjor nuk janë konstatuar shenja dhune, sqaron policia. Gru

No Pic available
  • 2019-03-15

Pikëtakim me shqiptarët në Tokën e Shenjtë

Luan Rama Hebrejtë, – shkruan një ndër poetët më të mëdhenj izraelit Jehuda Amishai, – janë si një rezervat i përjetshëm pylli, ku drurët rrinë ngjitur njëri me tjetrin, madje dhe të vdekurit. Nuk kanë vënd për tu shtrirë. Ata qëndrojnë drejt, mbështetur tek të gja

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI
  • 2019-02-28

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI

Nga: Bajram PEÇI Je i shtrënguar të rrëmosh, ndryshe, në një analizë të konflikteve që nuk na ndahen, nuk ka gjasa ti japësh gjegje pyetjes, pse? Në pamje të parë duken sikur janë zhvillime korente, por ngatërrohesh me këmbët e tua. Konfliktet shtyhen në thellësi vitesh. Mënyra m

Bora dhe ngricat, ARRSH sqaron gjendjen e rrugëve të vendit
  • 2019-01-07

Bora dhe ngricat, ARRSH sqaron gjendjen e rrugëve të vendit

Autoriteti Rrugor Shqiptar me anë të njoftimi në Facebook njofton se akset kryesore rrugore nga veriu në jug të vendit nuk kanë probleme dhe pjesa më e madhe e tyre është trajtuar edhe me kripë. Në të gjitha akset kryesore të vendit nuk ka probleme, pavarësisht reshjeve të borës dhe

Frutat që ju dobësojnë shumë
  • 2018-12-18

Frutat që ju dobësojnë shumë

Humbja e peshës nuk është e lehtë. Trupat tanë evoluan për të ruajtur yndyrën nga periudhat e zi, por miliona prej nesh tani po hanë më shumë se sa ka nevojë trupi, ne përfundojmë duke u shëndoshur. Për të humbur peshën, duhet të mashtrosh trupin tënd duke menduar se me të vërt

Itali, shqiptarëve u gjejnë vepra arti e objekte të çmuara (Emrat)
  • 2018-12-15

Itali, shqiptarëve u gjejnë vepra arti e objekte të çmuara (Emrat)

Arrestohen nga autoritetet italiane dy shtetas shqiptarë në provincën e Casertërs. Ata akuzohen për grabitje banesash dhe gjatë kontrollit policia iu ka gjetur vepra arti e objekte të çmuara, fryt i aktivitetit të tyre kriminal. Dy shqiptarët 27 e 40 vjeç ishin në bordin e një automjet

Përplaset këmbësori në Elbasan, 59-vjeçari në gjendje të rëndë
  • 2018-12-11

Përplaset këmbësori në Elbasan, 59-vjeçari në gjendje të rëndë

Një 59-vjeçar ka mbetur i plagosur në një aksident të ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan. Në lagjen Beqir Dardha, Elbasan, mjeti me targa AA979BR, me drejtues shtetasi A.I., 26 vjeç banues në lagjen Qemal Stafa, Elbasan, ka aksidentuar këmbësorin shtetasin K.Q., 59 vjeç, i cili u trans