Rezultate te kerkimit per termin: +Darka

Total: 2263
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.358Z

Darka e kujtesës

Regjisori Fatos Haxhiraj tregon rreth dramatizimit të veprës "Darka e gabuar", përse e zgjodhi, çfarë i thotë ajo teatrit sot, linjës që ndjek, si dhe përvojat me filmin në Romë Dje në Teatrin Kombëtar, regjisori Fatos Haxhiraj prezantoi për median punën e bërë për dramatizimin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.768Z

Kur u shtrua Darka e Fundit?

Nga Express më 20 prill 2011 në ora 18:30 Kolin Humphreys, një shkencëtar në Universitetin e Kembrixhit, është i sigurt për një gjë: se Darka e Fundit e Krishtit, u mbajt të mërkurën dhe jo të enjten. Këtë fakt, ai e ka publikuar në librin e tij, “Enigma e Darkës së Fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.803Z

Darka

28/04/10 00:06 Teksa çifti vazhdon të festojë jashtë, brenda banorët bisedojnë, teksa presin që darka të jetë gati. Këtë herë gatimin e ka marrë përsipër Klodi. Pas përfundimit të darkës të gjithë ulen në tavolinën e ngrënies dhe bashkë me ta vjen edhe Seldi me Domenik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.918Z

Restoranti ku darka shoqërohet me tërmet

Tërmeti është një eksperiencë zbavitëse? Ata që mund të kenë përjetuar eksperienca të tilla,me siguri që nuk janë entuziazmuar. Por në një restorant në Costa Brava,në Spanjë,duket se mendohet ndryshe. Disaster Cafe,organizon çdo darkë një spektakël të pazakont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.656Z

Darka private në Pejë

Sonte (e mërkurë), në ora 20:00, në Teatrin ‘Istref Begolli’ në Pejë jepet premiera e shfaqjes “Darka private” e autorit Peter Shaffer, nën regjinë e Burbuqe Berishës. Në shfaqje luajnë aktorët Armend Ismajli, Teuta Krasniqi dhe Ylber Bardhi. “Darka private”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.685Z

Darka, si reminishencë artistike

"Darka e fundit" nga Da Vinçi Nga Ndue Ukaj Titulli i romanit "Darka e gabuar" i shkrimtarit të përmasave planetare, Ismail Kadaresë, përveçse është esencë, paradigmë e fabulës së romanit, njashtu kuptohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.406Z

Darka e gabuar” e Kadarese

“Darka e Gabuar” eshte titulli i vepres me te fundit te shkrimtarit Ismail Kadare.Botuar nga shtepia botuese Onufri, romani eshte nje histori qe ndjek kronologjikisht ngjarjet e “Kronike ne gur”, por kesaj here Kadare rrefen ne veten e trete, zbulon mistere dhe nuk mban qendrim.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama