Rezultate te kerkimit per termin: +Dashamir +Shehi

Total: 1074
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.551Z

Zululand/ Dashamir Shehi: Berisha duhet të ikë

Politika nuk është e bukur, por unë nuk jam pishman që jam marrë me këtë punë. Ky është konkluzioni i deputetit Dashamir Shehit për 25 vitet e tij në politikën shqiptare. Nëse do dal nga politika nuk do të di të bëj një punë tjetër,- tha Shehi në studion e Zululand përballë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.528Z

Mbyllja e basteve, Dashamir Shehi deklaron votën pro

Opozita me gjasa nuk do të jetë në Kuvend pas një jave kur të votohet ligji që mbyll bastet, por kjo nuk e ka penguar deputetin Dashamir Shehi të deklaroje votën e tij pro nismës së qeverisë. Shehi thotë se edhe do e votojë ligjin, nëse opozita rikthehet në Kuvend. Ndërsa ka disa sug

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.065Z

Dashamir Shehi Nevoje per reforma konsensuale

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, vlerëson se politika duhet të ndërmarrë tre reforma të rëndësishme, kiushtetutese, elektorale dhe administrative. Këto reforma, sipas tij duhet kryer me konsensus të plotë mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.765Z

Dashamir Shehi: PD e paqëndrueshme, ndryshon sipas interesit

Një prej zërave të fortë në kampin e së djathtës, Dashamir Shehi, shfaqet mjaft kritik ne lidhje me qëndrimin e opozitës për reformën në drejtësi. Sipas tij, në këto muaj diskutime,  demokratët kan treguar paqëndrueshmëri për ketë reformë duke ndryshuar në bazë të interesave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.347Z

Dashamir Shehi: Po bien institucionet e shtetit

Drejtuesi i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, e ka konsideruar vendimin e KQZ-së si një dëshmi se në Shqipëri po bien institucionet e shtetit. Dashamir Shehi shpjegon se, vendimi i Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ishte aq i thjeshtë, sikur të ishte vendimi për zhvillimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.836Z

Dashamir Shehi: Do ishte normal rotacioni, por ky rezultat nuk pritej

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi shprehet se ky rezultat i koalicionit të djathtë nuk pritej. Ky rezultat nuk pritej për koalicionin e djathtë dhe Partinë Demokratike. Do të ishte shumë normale që të bëhej ndryshimi  pas tetë vitesh qeverisje, por ky rezultat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.645Z

Dashamir Shehi refuzon ftesen e Rames

Kreu i LZHK-se Dashamir Shehi refuzon ftesen e kreut te PS-se Edi Rama per tiu bashkuar tryezes se opozites se bashkuar. Ne nje prononcim per Shqip drejtuesi i nje prej partive qe ne Rrethin e Tiranes ka nje numer te konsiderueshem votash ben me dije se forca qe ai drejton do te qendroje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama