Rezultate te kerkimit per termin: +Dashamir +Xhika

Total: 149
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.836Z

Lirohet nga burgu ish-kreu i ARRSH-së, Dashamir Xhika

Lirohet nga burgu ish-kreu i ARRSH-së, Dashamir Xhika. Gjykata Penale ndryshoi masën për Xhiken, nga arrest me burg në arrest shtëpie. Xhika do të hetohet për akuzën shpërdorim detyre në lidhje me aksin Elbasan-Tiranë. Gjithashtu dy personat e tjerë si Albens Alite dhe Aksel Qorduka vijo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:40.962Z

Lirohet nga burgu ish-drejtori i ARRSH Dashamir Xhika

Ish-kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika do të presë në shtëpi hetimet që do të zhvillohen ndaj tij për tenderin e rrugës Tiranë-Elbasan. Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur ndryshimin e masës së sigurisë për Xhikën nga arrest me burg në arrest shtëpie. Ndaj tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.068Z

Aksidenti i Kavajës/ Zbulohet skandali me Drejtorin e ARSH, Dashamir Xhika

Dashamir Xhika, Drejtor i Autoritetit Rrugor Shqiptar, rezulton i përfshirë në një skandal, në lidhje me aksidentin tragjik të së shtunës në rrugën Plepa - Golem, ku dy fëmijë humbën jetën dhe një tjetër, së bashku më nënën e tyre, u plagosën. Xhika nuk ka zbatuar një vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.099Z

Abuzimi në ARRSH, Dashamir Xhika mori 35 mln dollarë pa një studim

Në Gjykatën për Krimet e Rënda ka nisur procesi ndaj ish-kreut të Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika dhe vartësve të tij. Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha zbardhi tek Të Paekspozuarit këtë të enjte disa pika kyçe të dosjes së Prokurorisë kundër tij. Së pari, Dashamir Xh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.514Z

Dashamir Xhika: Duhen ende100 mln € për Rrugën e Kombit

TIRANE- Sipas Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor Shqiptar Dashamir Xhika, “do të bëhet verifikimi i preventivave të paraqitura nga të gjitha firmat që kanë ushtruar aktivitetin e ndërtimeve të rrugëve. Njëri nga aspektet kryesore të verifikimit është cilësia e pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.175Z

Arrestohet zyrtari i tretë në ARRSH, ngushtohet laku për drejtorin Dashamir Xhika

Ngushtohet laku për Drejtorin e Përgjithshëm të Autoritetit Rrugor, Dashmair Xhika.Një ditë pas ndalimit të zyrtareve të lartë të këtij autoriteti, një tjetër drejtor i saj është arrestuar, si përgjegjës për mosvendosjen e parmakëve mbrojtës në autostradën Plepa - Golem, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.227Z

Korrupsion me rrugët, Dashamir Xhika e Andi Toma kërkojnë lirinë në Apel

Ish-drejtorët e përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhika dhe Andi Toma kanë kërkuar ndryshimin masës së sigurisë ndaj tyre. Seanca ndaj dy ish-zyrtarëve është duke u zhvilluar më Gjykatën e Apelit, Durrës. Xhika dhe Toma u arrestuan disa ditë më parë me urdhër të prokurorisë pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama