Rezultate te kerkimit per termin: +Dashuris

Meta: total 1000 / total_found 7242 / time 0.003 / keyword[0] dashuris / docs[0] 7242 / hits[0] 10206 /
Marta, ose një grua tradhtare
  • 2017-06-26

Marta, ose një grua tradhtare

Alda Bardhyli Historia flet për një grua që falë ose mbase jo vetëm vetes dhe sensit të saj kritik, lufton me modernitetin e vet. Emri i personazhit kryesor është Marta Benniche. Ajo është shkrimtare dhe shtëpiake. Si një cand, philos njëzetedyvjeçare, ajo takohet me tregtarin e ri flo

No Pic available
  • 2017-06-25

Danjel dhe Fotini, fituesit e Big Brother -Love Edition

Love Edition (edicioni i dashurisë) është etiketuar edicioni i nëntë i Big Brother. 13 çifte garuan për të fituar çmimin e  madh, por ata që fituanzemrat e  publikut ishin Danjel dhe Fotini.  Histora e tyre është paksa e vecantë pasi ata u njohën, u dashuruan, u martuan

No Pic available
  • 2017-06-25

I jepni Cezarit atë që është e Cezarit dhe Perëndisë atë që është e Perëndisë

 I jepni Cezarit atë që është e Cezarit dhe Perëndisë atë që është e Perëndisë (Marku 12:17) Nga Miron Çako Monedha me fytyrën e Tiber Cezarit (42-37) tregonte pushtetin sekular të perandorisë Romake kundrejt Judenjve në atë kohë. Pavarësisht se kjo përgjigje e Zotit Krisht ish

Ja si përfundon historia e dashurisë së Tuba Buyukustun dhe Kivanc Tatltug
  • 2017-06-24

Ja si përfundon historia e dashurisë së Tuba Buyukustun dhe Kivanc Tatltug

Mbrëmja e djeshme ka mbledhur pranë ekranit në Turqi të gjithë publikun që ka ndjekur për një sezon të gjatë serialin Gesur ve Gusel, në të cilin kanë qenë protagonistë dy prej emrave më të dashur e më të paguar në Turqi, Tuba Buyukustun dhe Kivanc Tatltug. Një histori dashurie

No Pic available
  • 2017-06-24

Agron Llakaj flet për politikën dhe mahnit me exit pollin e tij për 25 qershorin

Intervistoi: Andrea Danglli Po qesh sepse sdua të qaj! Nuk dua të dorëzohem duke luftuar mbi të keqen,-Kështu e përkufizon mjeshtri i humorit Agron Llakaj sfidën që i hap realiteti i cili vjen dhe ikën duke ndryshuar thjesht dhe vetëm një datë në kalendar. Mes buzëqeshjes, sarkazmës d

No Pic available
  • 2017-06-24

Kreu i KMSH-së uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajramin, ka dhe një mesazh për zgjedhjet

Kreu i Komitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj ju ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë pas një sakrifice, agjërimin e 30 ditëve të muajit të Ramazanit gëzuar Fiter Bajramin. Në urimin e tij Bruçaj ka dhënë dhe një mesazh për zgjedhjet ditën e nesërme, ku i ka kërkuar që

Kreu i KMSH-së uron myslimanët për Fiter Bajramin, mesazh për zgjedhjet
  • 2017-06-24

Kreu i KMSH-së uron myslimanët për Fiter Bajramin, mesazh për zgjedhjet

Besimtarët myslimanë festojnë nesër Ditën e Fiter Bajramit ose ndryshe Bajramin e Madh, pas 30 ditësh agjërim të muajit të Ramazanit. Skënder Bruçaj, kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë u ka shpërndarë një mesazh urimi të gjithë shqiptarëve. Bruçaj ndalet te kuptimi i