Rezultate te kerkimit per termin: +Dasma +Shkodrane

Meta: total 22 / total_found 22 / time 0.000 / keyword[0] dasma / docs[0] 1874 / hits[0] 2586 / keyword[1] shkodrane / docs[1] 1899 / hits[1] 2545 /
Tirana e 1957-s dhe një shpjegim për lashtësinë shqiptare
  • 2016-03-30

Tirana e 1957-s dhe një shpjegim për lashtësinë shqiptare

Faqja në facebook Shqyptari ka publikuar një fotografi të Tregut të Vjetër në Tiranë, që me sa duket është bërë në vititn 1957. Foto është me ngjyra dhe mban autorësinë e Wilfried Fiedler. Në faqe ka edhe disa piktura të Kolë Idromenos. Por spikat një shjegim i alabanologut Rob

Dasma shkodrane, që u kthye në hit në internet
  • 2015-08-13

Dasma shkodrane, që u kthye në hit në internet

Kjo është një dasmë ekologjike. Kështu shkruan portali Eko Mendja, ndërsa sjell këto foto nga një dasmë në Shkodër. "Një kulturë që shkodrani e mban me krenari dhe me zemër. I lumtë familjes Nenshati për mendjen eko... Merrni shembull ju çiftet e reja!", shkruan ky portal. Fotot e

Shuhet violinisti Mark  Kaftalli Paganini shkodran
  • 2014-10-18

Shuhet violinisti Mark Kaftalli Paganini shkodran

e Premte 17 Tetor 20141344 pm p classwp-caption-text Kompozitori dhe violinisti Mark KaftallibrbrShuhet ne moshen 81-vjecare Paganini shqiptar kompozitori i mirenjohur shkodran Mark Kaftalli Ai u nda nga jeta men- gjesin e se enjtesbrNe 81 vite te jetes se tij jane lene pas mbi

Irena Dedvukaj në ‘Planetin e Dashurisë’ por ‘single’
  • 2014-07-22

Irena Dedvukaj në ‘Planetin e Dashurisë’ por ‘single’

Ajo e ka quajtur këngën e saj më të re ‘Planeti i Dashurisë’, këngë kjo e cila është në bashkëpunim me Ardian Qikaj dhe Ges, dhe sic na tregon artistja është e kënaqur se si fansat e kanë pritur shumë mir&eum

No Pic available
  • 2014-02-04

Besa, Besniku i skenës së humorit

Intervistë me aktorin e shquar shkodran, Besnik Çinari Të portretizosh një artist, aktor, këngëtar, shkrimtar, piktor a ndonjë sfere tjetër të artit, në përmasat e një shkrimi të tillë, nuk është e lehtë, pasi duhet të hulumtosh për jetën dhe veprimtarinë e tij. Unë si autor, p

Mark Kaftalli, Paganini shkodran i violinës
  • 2013-12-11

Mark Kaftalli, Paganini shkodran i violinës

Nga Ramazan ÇEKA Nuk është e lehtë që në përmasat e këtij shkrimi të përshkruhet e të thuhet gjithçka rreth një figure me vlera kaq të mëdha në fushën e artit dhe muzikës, që i kalon kufijtë kombëtarë, siç është kompozitori i shquar shkodran, Mark Kaftalli. Përveç talenti

Pse pikturonte subjektefolklorike Kol Idromeno
  • 2013-08-24

Pse pikturonte subjektefolklorike Kol Idromeno

$(function() { // Basic carousel, no options $('#foo0_banner_dx4').carouFredSel(); // Basic carousel + timer $('#foo1_banner_dx4').carouFredSel({ items : 1, direction : "down", auto : { easing : "elastic",