Rezultate te kerkimit per termin: +Dasma

Meta: total 1000 / total_found 1622 / time 0.001 / keyword[0] dasma / docs[0] 1622 / hits[0] 2212 /
Sali Berisha: Ja përse e sulmon Veliaj-Xenin
  • 2015-05-22

Sali Berisha: Ja përse e sulmon Veliaj-Xenin

Në ditën e hapjes së fushatës zyrtare të PD për zgjedhjet vendore, Sali Berisha u shfaq në ekranin e News 24, ku trajtoi probleme të ndryshme. Berisha u përqëndrua te sulmet dhe akuzat ndaj Erion Veliajt dhe ironizoi shprehjen e tij se "Punët e mira bëhen pa para". Sipas Berishës punë

Bojaxhi, kërkesë për transparencë Kosovës e Veliajt
  • 2015-05-22

Bojaxhi, kërkesë për transparencë Kosovës e Veliajt

Kandidati i pavarur për bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi, ka ftuar Erion Veliajn dhe Halim Kosovën të bëjnë transparente burimet e financimit të fushatës së tyre. "Nëse doni të kuptoni qëllimet e vërteta të çdo kandidati për bashkinë e Tiranës, shikoni financimin e fushatës s

Maqedonia e Tomas Manit
  • 2015-05-21

Maqedonia e Tomas Manit

Nga Ndriçim Kulla Ndoshta drejtuesit e shtetit maqedonas, të cilët negociojnë tanimë prej shumë vitesh, me ndërmjetësim ndërkombëtar, me Greqinë, për çështjen e emrit të shtetit maqedonas, që ka bllokuar procesin integrues euro-atlantik të vendit, dhe është bërë shkak që ky ve

Rama-Veliaj, ikje e përbashkët
  • 2015-05-21

Rama-Veliaj, ikje e përbashkët

Mashtruesi i 23 qershorit 2013 tashmë e ka lidhur fatin e tij politik me servilin që po i paraqet si kollovar Tiranës për 21 qershorin e këtij viti. Edi Rama dhe Erion Veliaj kanë vendosur si bast të përbashkët fitimin e bashkisë së kryeqytetit, prandaj edhe zgjedhjet vendore po p

Vëzhgimi/Veliaj, ky milioner që hiqet si i varfër
  • 2015-05-19

Vëzhgimi/Veliaj, ky milioner që hiqet si i varfër

Kandidati fals për Bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj, dita-ditës vijon të paraqitet para qytetarëve të Tiranës, si "njëri prej tyre". Pas mashtrimeve me të cilat u votua nga qytetarët, ai sërish dëshiron votën me të njëjtat mashtrime. Ky kandidat për Tiranën, pasi vodhi sa m

Opozita e quan të paaftë qeverisjen në Gjilan
  • 2015-05-15

Opozita e quan të paaftë qeverisjen në Gjilan

Udhëheqja komunale e Gjilanit po merret me organizime të kanagjeçeve, me vizita turistike jashtë vendit, me dasma e koncerte, por jo edhe me projekte që janë në interes të qytetarëve. Kështu vlerëson Dega e PDK-së, e cila ka gjetur se pritja e ministrave, kryeministrit dhe tani e deputet

Paskuqan, në 18 muaj 10 herë më shumë legalizime se në 8 vitet e shkuara
  • 2015-05-15

Paskuqan, në 18 muaj 10 herë më shumë legalizime se në 8 vitet e shkuara

Fjala e Kryeministrit Edi Rama gjatë shpërndarjes së certifikatave të pronësisë në Paskuqan: Përshëndetje të gjithëve! Më kujtohet kur afro një vit më parë kemi qenë këtu, në këto mjedise, ishim në fillim fare të procesit, pasi na u deshën rreth 6 muaj për të gjetur dhe për