Rezultate te kerkimit per termin: +Dasma

Meta: total 1000 / total_found 2069 / time 0.001 / keyword[0] dasma / docs[0] 2069 / hits[0] 2859 /
Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit
  • 2016-10-20

Nga vajzat, deri tek Asllan Rusi: Jeta e panjohur dhe cili ishte fati i pasardhësve të familjes së Naim Frashërit

Nga Kastriot Bezati Naim Frashëri, mësimet e para i mori në Frashër, ndërsa më 1865 vendoset në Janinë ku, më 1869 mbaroi gjimnazin Zosimea dhe, diplomën e kësaj shkolle e ka me thënien: fort mirë, shkruan Mithat Frashëri, Naim Frasheri, Sofie, 1901. U pajis në këtë shkollë me

Përkthyesi arab i letërsisë shqipe
  • 2016-10-20

Përkthyesi arab i letërsisë shqipe

  Abdul Latif Arnauti vizitoi këto ditë Bibliotekën Kombëtare të Shqipërisë Përkthyesi i letërsisë shqipe në gjuhën arabe, Abdul Latif Arnauti vizitoi këto ditë Bibliotekën Kombëtare të Shqipërisë, ku zhvilloi një takim me drejtoreshën e BKSH, Persida Asllani. Në kuadër t

Dilemat e hajvanëve të Tiranës
  • 2016-10-18

Dilemat e hajvanëve të Tiranës

Nga Imer Mushkolaj Thellë, aq thellë janë zhytur gazetarë e opinionistë në Tiranë, në përpjekje për të mohuar qenien e Kosovës shtet, sa që nuk po ngurrojnë të shpërfaqin animozitet e marrëzi nga më të ndryshmet. Njëri ndër ta, madje, shkoi aq larg sa që kosovarët i vinte p

No Pic available
  • 2016-10-17

FOTOT/ Dasma përrallore: Fishekzjarre, Rolls dhe fustan 150 mijë dollarësh

Ajo ishte dasma më e përfolur kësaj vjeshte në Australi. Natasha Lau 24 vjeç u martua me Andreas Won në Sidnej. Ceremonia e tyre ishte tejet madhështore. Vetëm fustani i nuses kushtoi 150 mijë dollarë. Siç mund të shihet edhe në foto, dhendri nuk e ka kursyer aspak dorën.

Dy romane të panjohura të Faik Konicës
  • 2016-10-16

Dy romane të panjohura të Faik Konicës

Nga Fotaq Andrea As më shumë e as më pak: ja sot, të studiuara dhe përkthyera, pas 115 vjetësh dy romane të reja të Faik Konicës, të shkruara drejtpërdrejt në frëngjisht dhe të nënshkruara “Jean de Kroïa” apo në shqip “Gjoni i Krujës”, një tjetër pseudonim

Listat e mbyllura, krerët e degëve të PD kundër Bashës. Murrizi: Do shpëtoni dhe ju nga servilat me listat e hapura
  • 2016-10-16

Listat e mbyllura, krerët e degëve të PD kundër Bashës. Murrizi: Do shpëtoni dhe ju nga servilat me listat e hapura

Ideja që kryetari i LSI-së, Ilir Meta propozoi të premten në kuadër të reformës zgjedhore, për zhvillimin e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare përmes listave të hapura të kandidatëve për deputetë, duket se po gjen mbështetjen jo vetëm të krerëve të partive të vogla politike,

Dasma e Elias me Lekën, Amosi tregon momentin kur qau |VIDEO
  • 2016-10-16

Dasma e Elias me Lekën, Amosi tregon momentin kur qau |VIDEO

Transmetuar më 16.10.2016 - 09:59 Fundjava e javës së kaluar bëri bujë jo vetëm në Shqipëri, por edhe në mediat ndërkombëtare. Aktorja Elia Zaharia u martua me princin Leka Zogu II, në një ceremoni me karakteristik