Rezultate te kerkimit per termin: +David +Lammy

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] david / docs[0] 14896 / hits[0] 20243 / keyword[1] lammy / docs[1] 11 / hits[1] 14 /
Brexit, May merr mbështetjen e kabinetit për marrëveshjen me BE
  • 2018-11-15

Brexit, May merr mbështetjen e kabinetit për marrëveshjen me BE

Kabineti qeveritar i Britanisë së Madhe ka mbështetur marrëveshjen e arritur mes Theresa May dhe BE-së për Brexit. Vota pro nga qeveria është konfirmuar nga Kryeministria në Britani, me Mayn që thotë se kjo marrëveshje është më e mira që mund të negociohet dhe është në interes t

No Pic available
  • 2018-11-01

Brexit, para ruse për fushatën pro largimit? Nën hetim një nga donatorët

Agjencia Kombëtare e Krimit në Britani ka nisur një hetim për Arron Bankat dhe të tjerët lidhur me fushatën pro Brexit para referendumit, teksa ata dyshohet se kanë kryer vepra penale që kanë ndikuar procesin e largimit nga BE-ja. Komisioni Zgjedhor tha se i kishte referuar rastet NCA-së

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër
  • 2018-06-24

100 mijë anglezë në shesh kundër Brexit, kërkohet referendum tjetër

Një ulërimë e këngëve pro-evropiane u ngrit mbi Pall Mall në Londër dhe në të gjithë parqet mbretërore pasi rreth 100 mijë persona morën pjesë në një marshim anti-Brexit që shënonte përvjetorin e dytë të referendumit të BE, të kryer në 2016-n. Anglezët marshuan të shtunën

Rritja e kriminalitetit në Londër, deputeti britanik fajëson rusët e shqiptarët
  • 2018-04-08

Rritja e kriminalitetit në Londër, deputeti britanik fajëson rusët e shqiptarët

Për herë të parë Londra ka tejkaluar Nju Jorkun sa i takon numrit të vrasjeve dhe për të kuptuar këtë boom të krimit një ligjvënës britanik e ka gjetur fajtorin. Deputeti David Lammy, i pyetur nga BBC se kush qëndron pas vrasjeve të shumta në kryeqytetin britanik drejton kryesisht gi

No Pic available
  • 2017-06-15

Tragjedia në Londër, 17 të vdekur, shuhen shpresat për të mbijetuar

Autoritetet në Londër nuk kanë asnjë shpresë se në kullën 24 katëshe që u përfshi nga zjarri mbrëmjen e së martës të ketë të mbijetuar. Mëngjesin e sotëm numri zyrtar i të vdekurve është konfirmuar 17, por ekziston frika për rritje të mëtejshme të bilancit. Ekipet e shpëtim

No Pic available
  • 2017-02-24

Vështirësitë e pranimit të gjuhës shqipe në Britani

Duke zhvilluar një aktivitet të gjithanshëm në veri të Londrës, shoqata Nënë Tereza ka marrë mbi vete një detyrë lidershipi kundrejt komunitetit shqiptar në Britaninë e Madhe. Kjo detyrë mbart në vetvete qëllime si bashkimin dhe krijimin e një reputacioni të mirëfilltë të komun

Reagimi, në Britani duan të mbahet një referendum i dytë për BE-në
  • 2016-06-27

Reagimi, në Britani duan të mbahet një referendum i dytë për BE-në

Skocia gati të bllokojë daljen, bashkë me Irlandën e Veriut mendojnë të pavarësohen Në Britaninë e Madhe numri i personave që duan që të mbahet një tjetër referendum, pasi janë të pakënaqur për daljen nga Bashkimi Europian, shtohet nga dita në ditë. Pas votimit të datës 23 qers