Rezultate te kerkimit per termin: +Daviet

Total: 218
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.873Z

Daviet: Integrimi kerkon bashkepunim

Ambasadorja e Frances ne Tirane, Maryse Daviet, deklaron se Shqiperia e ka deren te hapur per liberalizimin e vizave dhe marrjen e statusit te vendit kandidat ne Bashkimin Europian. Ne nje interviste per gazeten “Shqip” kryediplomatja franceze ne Tirane tha se Franca mbeshtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.204Z

Presidenti Thaçi falenderon ambasadoren e Francës në largim, Daviet

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pritur sot në takim lamtumirës ambasadoren e Francës në Kosovë, Maryse Daviet. Kreu i vendit e falënderoi ambasadoren Daviet për përkrahjen e gjithmbarshme të saj dhe të shtetit francez për Kosovën. Ndërkaq, ambasadorja Daviet u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:47.429Z

Kryeministri Berisha priti ambasadoren e Francës në Tiranë, znj. Maryse Daviet

Kryeministri Berisha prit sot në një takim ambasadoren e re të Francës në Tiranë, zonjën Maryse Daviet. Pasi i uroi mirëseardhjen dhe e falënderoi për ndihmën dhe përkrahjen e vazhdueshme Franca i ka dhënë Shqipërisë, Kryeministri i shprehu ambasadores Daviet vendosmërinë dhe angaz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.688Z

Bajrami e Daviet përkrahin frankofoninë në Kosovë

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami dhe ambasadorja e Francës në Kosovë, Maryse Daviet vizituan sot ambientet e Aleancës Franceze në Kosovë, në kuadër të Javës së Frankofonisë 2015, e cila organizohet nga Ambasada e Francës në Prishtinë. Ministri Bajrami me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.490Z

Qeveria franceze mbështet Ligjin për Investime Strategjike, thotë amb. Daviet

Ambasadorja e Republikës së Francës në Kosovë, Marsey Daviet ka shprehur mbështetjen e qeverisë franceze për miratimin e Ligjit për Investime Strategjike duke theksuar se ky ligj është i rëndësishëm sepse do të reduktonte kohën dhe barrierat për kompanitë e mëdha që ato të in

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.639Z

Daviet: Me këtë nivel të lartë të korrupsionit, nuk shkon marrëdhënia me BE-në

Ambasadorja e Francës në Kosovë Marsye Daviet , ka bërë thirrje për vazhdimin e bisedimeve me Serbinë për të ardhmen dhe në mirë të Kosovës, derisa edhe njëherë ka treguar mbështetjen e Francës në rrugën e Kosovës drejt integrimit evropian. Daviet këto deklarata i dha në një l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.373Z

Kryeministri Isa Mustafa priti në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Maryse Daviet

Prishtinë, 16 dhjetor 2014 Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti sot në takim ambasadoren e Republikës së Francës në Kosovë, Maryse Daviet. Ambasadorja franceze Daviet uroi kryeministrin Mustafa për zhgjedhjen në pozitën e kryeministrit dhe për formimin e kabinetit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama